ford find 7 oppo 50 MPx

 

Rozpoczął się wyścig zbrojeń (politykę zostawmy na boku), w którym producenci przedstawiają swoje najnowsze zdobycze techniczne w postaci kolejnych flagowych modeli. Czołowi producenci (np.: Samsung, Sony) mogą pozwolić sobie na drobne ulepszenia, ale na szczęście mniej znane firmy muszą czymś się wyróżnić.

 

Właśnie w takiej sytuacji jest Oppo, które mimo że często pojawia się na naszym portalu to na świecie głównie przez ograniczoną dostępność nie jest popularne i spotkanie kogoś z urządzeniem chińskiej firmy graniczy z cudem. Niemniej jednak nadchodzący model Find 7, który ma być następcą świetnie ocenianego Find 5, zapowiada się bardzo interesująco. Obecnie poznaliśmy tylko niektóre cechy tego smartfonu, ale do Sieci wyciekło zdjęcie (widoczne na początku newsa), które wzbudza wiele zainteresowania. Wszystko za sprawą jego rozmiaru, gdyż mierzy 8160×6120, czyli… 50 MPx. Zero nie zostało przypadkowo napisane. Z informacji EXIF jasno wynika, że szczegółowe zdjęcie Forda zostało wykonane właśnie przez Find 7 i jeżeli ta informacja potwierdzi się to Nokia zostanie zdetronizowana ze swoim wynikiem 38 MPx (rzeczywisty rozmiar z 41 MPx). Tym samym możemy podejrzewać, że Chińczycy również postanowili wykorzystać technologię, która w przypadku Finów zwie się Pixel Over Sampling.

 

Czy Nokia ma się czego obawiać? Lumia 1020 wciąż nosi miano jednego z najlepszych (jak nie najlepszego) smartfonów do robienia zdjęć. Być może to właśnie Find 7 dostąpi zaszczytu detronizacji Finów.

 

Zdjęcie w pełnym rozmiarze: Klik!

 

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.