ziilabs_tablet

Co prawda targi Computex rozpoczynają się dopiero 31 maja, ale już teraz mamy do czynienia z wysypem informacji, które są obiektem zainteresowania praktycznie każdego fana nowych technologii. Tym razem mamy dla Was informacje dotyczące dwóch nowych tabletów firmy ZiiLabs.

Być może część z Was kojarzy firmę ZiiLabs, która specjalizuje się m.in. w tworzeniu chipsetów. Na początku maja korporacja ta zaprezentowała dwa nowe układy (ZMS-20 i ZMS-40), które mają mieć przede wszystkim zastosowanie w przypadku tabletów.

Wspomniana firma w trakcie targów Computex ma zamiar zaprezentować dwa nowe urządzenia. Pierwsze z nich będzie miało 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor ZMS-20 o mocy 1.5 GHz. W przypadku drugiego urządzenia ekran ma mieć już 10 cali (rozdzielczość 1280 x 800 pikseli) i czterordzeniowy procesor 1.5 GHz.

Tablety mają być wyposażone m.in. w moduł WiFi, modem 3G, Bluetooth 2.1, łącze HDMI, port USB. Nad wszystkim kontrolę ma sprawować najnowsza wersja systemu Android – Honeycomb 3.1. Co ciekawe, urządzenia te będą najprawdopodobniej sprzedawane pod marką Creative (firma ta jest właścicielem ZiiLabs).

Największą zagadką pozostaje cena. Specyfikacja techniczna podpowiada, że będą to jedne z najlepszych tabletów z systemem Android – najprawdopodobniej cena będzie więc bardzo wysoka – przynajmniej na początku sprzedaży.

źródło: Liliputing

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula