OnePlus to firma, której smartfony naprawdę rzadko tanieją. Na palcach jednej ręki można policzyć jakiekolwiek obniżki wprowadzone przez tego producenta. To też odznacza się tym, że wartość urządzeń na rynku wtórnym zazwyczaj trzyma stały poziom. Dlatego widząc, że OnePlus 7 Pro w Kanadzie dostał permanentną obniżkę ceny, byłem zaskoczony. Sytuacja tyczy się tylko jednego kraju, co oznacza, że cała historia ma drugie dno, ale dodatkowo trzeba pochwalić OnePlusa za to, że obecni użytkownicy flagowego smartfona dostaną zwrot różnicy w cenie.

Stała promocja, czyli OnePlus 7 Pro tańszy ze zwrotem różnicy dla wcześniejszych użytkowników

oneplus 7 pro wersje kolorystyczne

OnePlus 7 Pro w momencie premiery kosztował 999 CAD, czyli około 2850 złotych. Obecnie można ten model kupić za około 2550 złotych. Jakby nie patrzeć, to spora różnica, ale co ją spowodowało? Rozbieżność wartości względem Stanów Zjednoczonych, gdzie ceny od początku zaczynały się od 669 USD, czyli właśnie 2500 złotych. W ten sposób wszyscy, którzy kupili OnePlus 7 Pro od 17 maja do dzisiaj, mogą liczyć na zwrot 100 CAD. Oczywiście producent już rozpoczął wysyłkę maili do użytkowników.

Zobacz też: Oppo pokazało smartfona z aparatem pod ekranem.

Jakby nie patrzeć, to ciężko mi przypomnieć sobie podobną akcję. Zazwyczaj producenci, którzy wprowadzają obniżki cen po X miesiącach od premiery, nie zwracają uwagi na aktualnych nabywców. Fakt, że wydali oni więcej, pozostaje z boku, co niejednokrotnie wywołuje burzę negatywnych emocji. W końcu ktoś kupił w ciemno model, bez zaznajomienia się w recenzje i zapłacił więcej. Tymczasem zachęcam Was do zapoznania się z moją recenzją OnePlus 7 Pro oraz wrażeniami Kamila.

 

Źródło: Android Authority, Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.