Nokia X zrootowana – instalacja aplikacji Google wraz z Nova Launcher już możliwa

Łukasz Pająk Newsy 2014-03-01

nokia-xl-11

 

Kilka dni minęło od premiery smartfonów Nokii z Androidem. Ledwo, co zdążyliśmy poznać ceny nowych fińskich urządzeń, przedsprzedaż na świecie powoli startuje, a już do tego urządzenia dobrali się właściwe osoby. Tym samym największe wady (dla niektórych również zalety) zostały wyeliminowane.

 

Finowie bardzo pragnęli wyróżnić się spośród konkurencji korzystającej z Androida toteż ich smartfony z tym systemem zostały pozbawione aplikacji i usług Google, a ich miejsce zajęły autorskie rozwiązania Nokii nawiązujące do systemu Windows Phone. Jednak osoby chcące zmienić jeden z modeli „X” w znanego nam bardziej Androida mogą już to zrobić za sprawą jednego z użytkownika Nokii X ze społeczności, której nie trzeba nikomu przedstawiać: XDA-Developers.com. Tak oto fiński smartfon z Androidem został zrootowany i zainstalowano na nim wszelkie aplikacje i usługi Google:

 

 

Cała operacja jest stosunkowo prosta i sprowadza się do kilku kroków, które zostały szczegółowo opisane w temacie autora: Klik! Dla nieznających języka angielskiego, krótka instrukcja:

 

  • Pobrać i zainstalować Gandalf Exploit, za pomocą którego uzyskuje się prawa administratora.

 

  • Zainstalować dowolny menedżer plików z obsługą roota (przykład).

 

  • Rozpakować następującą paczkę i pliki .apk z niej przenieść do /system/app zmieniając ich uprawnienia:

 

nokia root

 

  • Ponownie uruchomić urzadzenie.

 

 

  • Cieszyć się „normalnym” Androidem z Google Play i innymi usługami.

 

nokia x zrootowana

 

 

Podsumowując, dostajemy urządzenie nieróżniące się niczym w kwestii oprogramowania od znanych nam już smartfonów z Androidem, a więc czym propozycja Nokii wywyższa się ponad konkurencję? Na pewno nie specyfikacją, ale na to pytanie odpowiedzcie już sobie sami.

 

 

źródło: XDA-Developers.com

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x