W czasach, gdy Redmi było tylko serią urządzeń od Xiaomi, niewątpliwie nie miały one takiego znaczenia, co dzisiaj. Jednak wyodrębnienie marki zmieniło wiele. Tylko nie warto zapominać o tym, co było zaledwie kilka miesięcy temu, a takie wrażenie można było odnieść, gdy świat obiegła informacja, jakoby Redmi 6 i Redmi 6A miały pozostać bez dużej aktualizacji, w tym wypadku do Androida Pie.

Xiaomi Redmi 6 i Redmi 6A z aktualizacją do Androida Pie

xiaomi redmi 6

Dokładnie rzecz biorąc, w kwietniu Xiaomi postanowiło po cichu zmienić swoje plany odnośnie do wspomnianych budżetowców. Redmi 6 i Redmi 6A miały pozostać bez aktualizacji do Androida Pie, a pamiętajmy, że te modele zadebiutowały w czerwcu 2018 roku z Oreo na pokładzie. W dobie coraz szybszych i częstszych aktualizacji to było nie do pomyślenia. Tym bardziej dzisiaj, gdy Nokia może pochwalić się całym portfolio z Pie. Tymczasem wróćmy do Xiaomi, bo okazuje się, że firma postanowiła na nowo szukać chętnych do testów odpowiedniej aktualizacji dla Redmi 6 i Redmi 6A. Przy okazji Chińczycy też otworzyli pulę dla potencjalnych testerów Androida Q dla Pocophone F1.

Zobacz też: Galaxy A może być lepsze od Galaxy S? Poznajcie plany Samsunga.

Oczywiście seria Redmi 6 nie kosztowała fortuny, ale czy to ma być równoznaczne z brakiem dużej aktualizacji? Użytkownicy, a przede wszystkim przeciwnicy firmy byli oburzeni całą sytuacją. Na szczęście Xiaomi pokazuje, że aktualizacje też mają dla nich znaczenie w ramach budżetowych propozycji. Kiedy ostatecznie nowe oprogramowanie zostanie wydane? Zapewne to kwestia kilku miesięcy, więc jeszcze trochę cierpliwości potrzeba. Równie dobrze może się okazać, że same testy sprawią, iż Android Pie dla Redmi 6 i Redmi 6A nie zostanie wydany.

 

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.