ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
YouTube zezwala na przemoc

YouTube daje Ci większą kontrolę – Ty decyduj, co ujrzysz na stronie głównej

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Na pewno niejednokrotnie spotkaliście się z sytuacją na YouTubie, kiedy zastanawialiście się, co tak naprawdę sprawiło, że dany film został Wam polecony. Rekomendacje na tym portalu działają… przeciętnie, a momentami wręcz fatalnie. Zapewne niejednokrotnie zauważyliście, że YouTube uznał, iż chcecie obejrzeć film sprzed 9 lat o tematyce kompletnie niezwiązanej z Waszym profilem. Teraz na szczęście będziemy mogli mieć większy wpływ na to, co ujrzymy na stronie głównej aplikacji tego serwisu.

Rekomendacje YouTube to porażka — teraz może się to zmienić

youtube rekomendacje kontrola

Zacznijmy od tego, że obok możliwości zaznaczenia, że dany film nas nie interesuje, to dodatkowo możemy kompletnie wyłączyć cały kanał z naszego pola zainteresowań. Tym sposobem też wyraźnie podpowiemy algorytmom YouTube’a, że coś poszło nie tak z doborem listy propozycji. Jednak to niejedyna zmiana, którą przygotowało Google. Druga tyczy się sposobu przeglądania filmów według swego rodzaju tagów i założeń, co doskonale prezentuje poniższa animacja.

Ostatnią zapowiedzią z dzisiejszej notki na blogu Google z sekcji YouTube’a jest informacja o tym, dlaczego akurat dane nagranie zostało nam polecone. Co prawda z tą nowością mogliście się już spotkać od kilku tygodni, ale teraz oficjalnie została ona przedstawiona. Mianowicie chodzi o wzmiankę, że dany film jest też popularny w ramach oglądających lubianego przez nas YouTubera.

youtube rekomendacje kontrola 2

Zobacz też: Apple kontra Spotify — wojna nadal trwa.

Oczywiście i tradycyjnie dla Google, wszystkie powyższe zmiany mogą pojawić się u Was po pewnym czasie. Warto korzystać z aktualnej wersji aplikacji YouTube, którą znajdziecie za darmo w Sklepie Play lub na APK Mirror. Tradycyjnie też czekam na Wasze opinie na temat tych zmian — o czym jeszcze Google powinno pomyśleć? Czy zauważyliście, że rekomendowane Wam filmy są… kompletnie nie dla Was?

Źródło: Google, XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy