Oppo Find Y

Oppo MeshTalk, czyli rozmawiaj bez operatora i Internetu – gdzie jest haczyk?

Newsy

Już przywykliśmy do tego, że to chińscy producenci najczęściej przedstawiają nam nowe technologie, a dopiero później konkurencja dostosowuje się do nich, jeśli uzna je za istotne. Czy podobnie będzie z propozycją Oppo w postaci MeshTalk? Czas pokaże, ale najpierw czas poznać to rozwiązanie, bo u podstaw to teoretycznie walkie-talkie z naprawdę dalekim zasięgiem. Zgodnie z tytułem nie potrzebujesz połączenia internetowego, żadnej umowy z operatorem, ani jego sieci. Mimo to możesz wysyłać wiadomości i rozmawiać.

Oppo MeshTalk to technologia, która pozwoli Ci rozmawiać bez udziału operatora i Internetu

oppo meshtalk lacznosc darmowa bezprzewodowa

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Porównywanie MeshTalk z walkie-talkie jest na tyle naturalne, że… będzie się powtarzać za każdym razem przy okazji omawiania tej technologii. Otóż Oppo postanowiło, że w zasięgu do 3 kilometrów będzie można połączyć dwa urządzenia w ramach swego rodzaju lokalnej sieci. Oczywiście ta może być jeszcze większa, gdy w jej skład będzie wchodzić więcej telefonów. Producent zapewnia, że to rozwiązanie nie ma wpływu na zwiększone zużycie energii.

oppo meshtalk lacznosc darmowa bezprzewodowa

W planach jest model, który wytrzyma 3 dni w trybie czuwania. Brzmi… na pewno ciekawie, ale czy się przyjmie? Z jednej strony teoretycznie unikamy wszelkie podsłuchy, jeśli tylko takie połączenia będzie można uznać za bezpieczne. W końcu nie pojawiły się żadne informacje na temat zabezpieczeń.

Zobacz też: Co zmieni się w nowej generacji MacBooków Pro?

Oppo na ten moment po prostu przedstawiło MeshTalk. Nie wiemy na razie, czy ta technologia może zostać zaimplementowana w ramach aktualnie produkowanych urządzeń? Nie wiemy też, kiedy poznamy komercyjny start tej usługi oraz jaki ma wpływ na inne sieci — czy też będzie częścią trybu samolotowego? Pytań jest naprawdę wiele, a na szczegóły musimy poczekać. Podobnie jak na smartfon z aparatem pod ekranem od Oppo.

 

Źródło: TheVerge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x