Wiele osób myśląc o zamienniku domyślnie zainstalowanej na smartfonie klawiatury, trafia na SwiftKey. Aplikacja ta to bardzo przyjemne narzędzie, dzięki któremu pisanie na przenośnym urządzeniu może być przyjemnością – wiem to, bo na swoim Samsungu Galaxy S8 wciąż korzystam z tego programu. Okazuje się jednak, że pewne uprawnienia, których żąda SwiftKey, nie podobają się firmie Google – internetowy gigant już wkrótce odetnie klawiaturze dostęp do Waszych wiadomości e-mail.

SwiftKey od lipca bez dostępu do Waszej skrzynki e-mail

Wiadomość, którą możecie zobaczyć na powyższym zrzucie ekranu, rozsyłana jest do użytkowników SwiftKey przez firmę Google. Możemy z niej dowiedzieć się, że już 15 lipca 2019 roku zakończone zostanie wsparcie dla funkcji klawiatury, która korzystając z Waszej skrzynki e-mail, uczy się nawyków i popularnych fraz. Pomimo tego, że udogodnienie to z pewnością mogło być przydatne, szczególnie gdy użytkownik pisał naprawdę wiele wiadomości e-mail, to z pewnością budziło ono pewne obawy w związku z bezpieczeństwem. Patrząc zatem na ostatnie działania Google’a nie dziwi fakt, że gigant zdecydował się odciąć firmie Microsoft dostęp do kont Gmail użytkowników.

Zobacz też: Jak włamać się do agencji NASA przy wykorzystaniu komputera za 100 zł?

Jaka jest Wasza opinia na temat klawiatury SwiftKey? Czy korzystaliście z niej? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Bleeping Computer

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.