Nadszedł kolejny dzień a wraz z nim kolejna porcja informacji na temat Lenovo Z6. Producent naprawdę skąpo dzieli się informacjami na temat nadchodzącego smartfona. Z drugiej strony przecieki te są niezwykle regularne. Dziś poznaliśmy informacje na temat jednej z istotniejszych kwestii, przynajmniej jeśli chodzi o wielu użytkowników smartfonów. Mowa oczywiscie jest o aparacie fotograficznym w nadchodzącym smartfonie.

Lenovo Z6 – aparat

Lenovo Z6 - aparat

W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się całkiem sporo na temat nadchodzącego średniaka od Lenovo. Producent potwierdził już zastosowany w nim procesor, którym będzie Snapdragon 730. Dowiedzieliśmy się także, że będzie to najlżejszy smartfon z akumulatorem o pojemności 4000 mAh. Dziś natomiast producent zdradził nam przedsmak fotograficznego potencjału kryjącego się za Lenovo Z6. Nie powinno to być większym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę inne modele z serii, ale smartfon zostanie wyposażony w potrójny moduł aparatu fotograficznego. Jego główntm komponentem będzie 24 Mpix sensor od Sony, a dokładniej model IMX576, który będzie pracował z przysłoną f/1,8. Funkcję sensora głębi, dzięki któremu smartfon będzie w stanie określać położenie obiektów w trójwymiarze tak, żeby odpowiednio dobierać rozmycie tła, będzie pełnił moduł o rozdzielczości 5 Mpix.

Zobacz też: Lenovo pracuje nad pierwszym laptopem 5G

Trzecim elementem będzie teleobiektyw z dwukrotnym zoomem optycznym, oraz ośmiokrotnym zoomem hybrydowym. Co ciekawe konstrukcja została pozbawiona obiektywu odpowiedzialnego za kąt szeroki. Możliwe jednak, że czujnik głębi będzie pełnił podwójną funkcję, albo zostanie to rozwiązane dzięki ulepszonemu trybowi panoramicznemu. Poniżej obiektywów znajdą się natomiast dwie diody doświetlające, o ciepłej oraz zimnej barwie światła, co na szczęście stało się już niemal standardem. Producent zdradził także parametry aparatu selfie. Ten będzie oferował rozdzielczość 16 Mpix.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.