Sieć 5G jest dostępna w coraz większej ilości krajów. Jednak dopiero przyszłość pokaże nam prawdziwy potencjał kryjący się w tej technologii. Coraz więcej firm zdaje sobie z tego sprawę. Nic więc dziwnego, że wielu producentów ogłasza swoje pierwsze smartfony obsługujące tę technologię. Okazuje się jednak, że jest ona istotna także dla innych rodzajów urządzeń. Lenovo zapowiedziało właśnie pierwszego laptopa wykorzystującego sieć 5G. Czy pójdą za nim inni producenci komputerów? Czas pokaże.

Laptop Lenovo z 5G

Laptop Lenovo z 5G

5G to temat tegorocznej edycji targów MWC 2019 w Shanghaiu. China Mobile, największy operator w kraju i zarazem organizator imprezy jeszcze przed nimi rozpoczął inicjatywę 5G+ podczas spotkania, które odbyło się jeszcze przed MWC. Podczas niego marki takie jak Vivo czy Nubia ogłosiły swoje plany odnośnie wprowadzenia do swojej oferty smartfonów obsługujących 5G. Lenovo postanowiło jednak odczekać kilka dni z przedstawieniem własnych planów. A te na swój sposób są rewolucyjne. Oczywiście nie mogło zabraknąć pierwszego smartfona producenta obsługującego sieć najnowszej generacji. Będzie to Lenovo Z6 Pro w wariancie 5G. Od modelu podstawowego różni go jedynie obecność modemu Snapdragon X50.

Zobacz też: Oppo zaprezentowało smartfon z aparatem pod ekranem

Znacznie ciekawiej zapowiada się za to kolejne urządzenie od producenta. Będzie to pierwszy na świecie laptop z obsługą sieci 5G. Sprzęt ten będzie działał pod kontrolą układu Snapragon 8cx o taktowaniu 2,75 GHz. Niestety nie znamy więcej szczegółów na temat urządzenia. Obecność układu od Qualcomma budzi jednak pewne obawy o kompatybilność aplikacji x86 na tym urządzeniu. Z drugiej jednak strony modem Intela wciąż nie jest gotowy. Lenovo nie miało więc większego wyboru.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.