Lenovo naprawdę potrafi budować napięcie informacjami na temat nadchodzącego modelu Z6. Dziś dowiedzieliśmy się na temat jego wagi i wymiarów. Szczerze mówiąc, informacje dostarczone przez producenta mogą budzić naprawdę spore zdziwienie. Okazuje się bowiem, że będzie to smartfon na swój sposób najlepszy w swojej kategorii wagowej.

Lenovo Z6 będzie bardzo lekki

Lenovo Z6 będzie bardzo lekki

Jeszcze wczoraj pisałem Wam o baterii zastosowanej w Lenovo Z6. Wspomniałem przy tym, że zastosowanie akumulatora o pojemności 4000 mAh jest świetnym kompromisem pomiędzy czasem pracy urządzenia, a jego rozmiarami i wagą. Myliłem się. Nie ma tu mowy o żadnym, nawet najmniejszym kompromisie. Smartfon ten nie tylko będzie wyposażony w uczciwych rozmiarów akumulator, ale także będzie najlżejszym urządzeniem z baterią o tak dużej pojemności. Jego waga wynosi bowiem 159 gram. Jeśli zaś chodzi o grubość urządzenia, to jest to 7,97 mm. Okazuje się więc, że możliwym jest zrobienie lekkiego i stosunkowo smukłego urządzenia z tak dużym akumulatorem.

Zobacz też: Sieć Plus na trzecim miejscu w europie pod względem przesłanych danych!

Jak więc Lenovo zdołał zapakować duży wyświetlacz i dużą baterię wewnątrz lekkiego Lenovo Z6? Cóż, firma twierdzi, że wykorzystała konstrukcję Rollcage laptopów ThinkPad. Dodatkowo w konstrukcji urządzenia zastosowaną wytrzymałą i odporną na upadek ramę serii 6000. Jest ona wykonana z niezwykle lekkiego i wytrzymałego mechanicznie stopu aluminium. Właśnie dzięki zastosowaniu materiałów klasy premium udało się w znacznym stopniu zredukować masę urządzenia. Nie trzeba także iść przy tym na żadne kompromisy w związku z jego wyposażeniem. Oczywiście należy się liczyć z tym, że wykorzystywanie takich materiałów w konstrukcji smartfona może mieć duży wpływ na jego końcową wagę. Co prawda, aluminium to bardzo tani materiał. Jednak warto zaznaczyć, że na właściwości stopów aluminium olbrzymi wpływ ma jego skład oraz procesy technologiczne zastosowane w trakcie obróbki. Natomiast poszczególne dodatki stopowe oraz metody obróbki potrafią znacznie zwiększyć cenę tego, wydawałoby się pospolitego metalu.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.