Koronawirus 5G

ZTE dostarczy rozwiązania 5G kilkudziesięciu operatorom na świecie

2 minuty czytania
Komentarze

Oprócz bycia producentem smartfonów ZTE ma jeszcze dłuższą tradycję w infrastrukturze telekomunikacyjnej. Jest jednym z najlepszych dostawców na świecie. Wkraczając w erę 5G, ZTE po raz kolejny czyni duże postępy i zabezpieczyło już 25 kontraktów handlowych w zakresie sprzętu dostarczającego sieć najnowszej generacji. Celem firmy na przyszłość jest 60 operatorów na całym świecie.

ZTE 5G

ZTE 5G

Na dzień 15 czerwca firma zadeklarowała 1.424 patentów 5G Standard-Essential Patents(SEP) i wniosków patentowych do Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych (ETSI). Ponadto, złożyło ponad 3500 zgłoszeń patentowych 5G. W tym ponad 30 ekspertów w firmie zajmujących kluczowe stanowiska, takie jak prezes i reporter, w międzynarodowych organizacjach normalizacyjnych. Zgłosili oni ponad 45 000 artykułów do organizacji. Z czego ponad 7 000 propozycji dotyczących międzynarodowych norm 5G NR/NexGenCore. Zaletą sprzętu ZTE jest to, że komercyjny 5G Common Core wprowadzony po raz pierwszy przez ZTE obsługuje zunifikowane 2G/3G/4G/5G/. Kolejnym plusem jest pełne wspracie dla 3GPP R15 SA i NSA. Dzięki temu firma obniżyła koszty inwestycyjne o 40% dla operatorów. Wydajność znacznie wyprzedza konkurencję. Natomiast specyfikacje techniczne dla ultra-niskoprecyzyjnej synchronizacji zegara są w pełni zgodne z 3GPP. Dzięki temu zbliżają się do definicji sieci z doskonałą synchronizacją.

Zobacz też: Trzy najlepsze płatne aplikacje do obsługi skrzynek e-mailowych na Androida

Biorąc pod uwagę duże zapotrzebowanie na aplikacje 5G i zmianę modeli współpracy przedsiębiorstw w świecie 5G, ZTE i jego partnerzy wspólnie zrealizowali wiele projektów badawczych w aplikacjach przemysłowych. Promowali integrację i rozwój międzybranżowy. Opowiadali się także za wdrożeniem inteligentnych portów, przemysłu, bezpieczeństwa.Wszystko to, żeby wspólnie budować zdrowy i kompletny ekosystem przemysłowy. Do tej pory ZTE współpracowało z operatorami i partnerami w celu zbudowania modeli zastosowania przemysłowego 5G+. Nawiązało także strategiczną współpracę z prawie 200 partnerami w ramach ekosystemu, aby promować cyfrową transformację przemysłu. Niestety, dużą przeszkodą dla producenta może być zbliżająca się blokada na wszystkie urządzenia 5G wyprodukowane w Chinach, nad którą pracują władze USA. Z drugiej strony to nie pierwsze problemy koncernu ze Stanami Zjednoczonymi.

Źródło: Gizmochina

Motyw