Helio P65

MediaTek zaprezentował nowy układ. Poznajcie Helio P65

Newsy

Tajwański producent układów MediaTek ogłosił nowy procesor pod nazwą Helio P65. Jest on oparty na dwóch rdzeniach ARM Cortex-A75 i sześciu Cortex-A55. Jest więc jednostką ośmiordzeniową. Dodatkowo posiada ulepszony kooprocesor sieci neuronowej NPU. Dla porównania Helio P60 i P70 posiadają cztery rdzenie Cortex-A73 i cztery Cortex-A53.

MediaTek Helio P65

Helio P65

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Specyfikacja opublikowana przez ARM pokazuje, że Cortex-A75 jest około 22% szybszy niż A73. Dodatkowo Cortex-A55 jest około 18% szybszy niż A53. W związku z tym oczekuje się, że nowy procesor zapewni wyższą wydajność jednowątkową niż jego poprzednicy. Nie spodziewamy się takiej samej poprawy w odniesieniu do wydajności wielordzeniowych, w przypadku których może ona być niższa niż Helio P60/P70 ze względu na różnicę w proporcji rdzeni mocnych do słabszych. SoC wykorzystuje układ GPU Mali-G52 zamiast potężniejszego Mali-G72 z modelu P70. Chipset jest również wyposażony w obsługę 1GB LPDDR4X RAM i może połączyć się tylko z pamięcią masową eMMc 5.1, a nie z szybszą wykonaną w technologii UFS 2.1.

Zobacz też: Gesty 3D w powietrzu – oto najnowsza propozycja w MIUI dla Xiaomi Mi 9

Ponadto, Helio P65 obsługuje aparat z pojedynczym obiektywem do 48 Mpix i maksymalnie 16 Mpix + 16 Mpix w podwójnej konfiguracji. Można również uzyskać zdjęcia w trybie bokeh za pomocą pojedynczego lub podwójnego aparatu fotograficznego, a także z funkcją redukcji szumów wielo klatkowych. Jeśli zaś chodzi o nagrywanie filmów, to maksnymalną wartością jest 1080p przy 60 klatkach na sekundę. MediaTek twierdzi również, że P65 jest dwa razy szybszy niż poprzedni chipset Helio w NPU. Układ został zbudowany w procesie litograficznym 12 nm i jest produkowany przez TSMC. Jak widać, jest on przeznaczony głównie do urządzeń budżetowych z niższej, lub dolnego progu średniej półki cenowej.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x