W tej chwili dostępnych jest tylko kilka smartfonów 5G. Wiele więcej urządzeń zostało zaplanowanych na drugą połowę roku. Do grona producentów z drugiej grupy dołączył właśnie Vivo ze swoim iQOO 5G, który zostanie zaprezentowany już w trzecim kwartale bieżącego roku. Przy okazji będzie to także jeden z pierwszych smartfonów przeznaczonych do mobilnej rozgrywki posiadających dostęp do sieci najnowszej generacji.

Vivo iQOO 5G jeszcze w tym roku

Vivo iQOO 5G

Chiński gigant telefoniczny ujawnił na dzisiejszym spotkaniu Innovation Day, że jego pierwszy smartfon 5G pojawi się w trzecim kwartale 2019 roku. Mowa rzecz jasna jest o iQOO 5G, który zostanie wyposażony w procesor Snapdragon 855 i modem Snapdragon X50. Najprawdopodobniej podstawowa specyfikacja smartfona zostanie zachowana względem wersji podstawowej. Jednak nie jest on jedyną rzeczą, nad którą pracuje Vivo. Producent telefonów chce zdywersyfikować swoje portfolio i zaczyna od pierwszych okularów Vivo AR Glasses. Posiadają one dwuekranowe wyświetlacze i technologię 6DOF.  Zostały one również zaprojektowane do połączenia z wyżej wspomnianym smartfonem.

Zobacz też: Honor 9X – Kirin 810 w coraz większej liczbie smartfonów

Dodatkowo producent chwali się także rozwojem technologii szybkiego ładowania o mocy do 120 W. Trzeba przyznać, że taka wartość to już nie są przelewki. Najprawdopodobniej będziemy mieli do czynienia z napięciem w okolicach 30 — 40 V oraz natężeniem na poziomie 3 — 4 A. Wyższy prąd wymagałby zauważalnie grubszych kabli. Z taką mocą maksymalną ładowanie baterii, zwłaszcza do połowy jej pojemności będzie niezwykle szybkie. Niestety, nie wiadomo czy nowa technologia ładowania będzie dostępna dla iQOO 5G. Biorąc jednak pod uwagę, że mowa jest o smartfonie do gier, czyli takim gdzie wysokie zużycie energii wynika wręcz z definicji, to jej obecność w znacznym stopniu podniosłaby atrakcyjność urządzenia.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.