Dzisiaj każdy producent zarówno chce się wyróżnić, jak i boi się tego. Pójście własną ścieżką, bez względu na panującą modę, bardzo często kończy się porażką, żeby nie napisać upadkiem firmy. Mimo wszystko, gdy spojrzymy na drobnostki, to można dojrzeć wyjątkowe rozwiązania. Chociażby tytułowe gesty, które dzisiaj można kojarzyć z wieloma sposobami prowadzenia interakcji z urządzeniem — na wyświetlaczu, obsługa systemu, na czytniku linii papilarnych i tak dalej. LG z modelem G8 ThinQ poszedł o krok dalej, a Xiaomi Mi 9 upraszcza ten pomysł.

Xiaomi Mi 9 otrzymuje gesty 3D w powietrzu

LG umożliwia wykonywanie gestów ręką w powietrzu nad urządzeniem, aby to wykonało jakieś polecenie — na przykład przełączyło piosenkę, zwiększyło natężenie dźwięku i tym podobne. Jak możecie zobaczyć na powyższym filmie, Xiaomi poszło w stronę wykonywania gestów samym smartfonem, a w tym wypadku jest to Mi 9. Funkcja nazwana 3D Air Gestures pojawiła się w najnowszej odsłonie testowej MIUI i rozpoznaje ruchy w kształcie liter M, W, C oraz Z. Oczywiście użytkownik może dowolnie dobrać, co dokładnie ma być uruchamiane, zależnie od przedstawionego w powietrzu znaku. Xiaomi postanowiło wykorzystać informacje z akcelerometru i żyroskopu, które znajdziemy dzisiaj w większości smartfonów. Toteż sama funkcjonalność potencjalnie może się znaleźć na każdym, który spełnia tylko te wymagania.

xiaomi mi 9 gesty w powietrzu 3d

Zobacz też: Huawei MediaPad M6 – flagowy tablet na swoim miejscu.

Tradycyjnie na koniec chciałbym się Was zapytać, co o tym sądzicie? Przydatne? Będzie korzystać i machać smartfonem w powietrzu? W ogóle korzystacie z jakichkolwiek gestów? Te powietrzne w Xiaomi Mi 9 są obecnie w fazie testów, ale zapewne pojawią się u wszystkich w ramach kolejnej, globalnej aktualizacji MIUI.

 

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.