Nie tak dawno wyciekły pierwsze przecieki na temat nadchodzącego Honor 9X. Okazuje się jednak, że informacje w nich zawarte nie do końca pokrywały się z tym, co wypłynęło na jego temat teraz. I całe szczęście, ponieważ wedle najnowszych informacji będziemy mieli do czynienia ze znacznie lepiej wyposażonym smartfonem.

Honor 9X z Kirin 810

Honor 9X z Kirin 810

Honor 9X może być wyposażony w ekran LCD o przekątnej od 6,5 do 6,7 cala. Nie ma wzmianki na temat tego, gdzie zostanie ukryty aparat selfie. Wiadomo jednak, że mowa jest o 20 Mpix sensorze. Jeśli zaś chodzi o tylną kamerę, to będzie ona konstrukcją składającą się z trzech obiektywów. Główny będzie miał rozdzielczość 24 Mpix. Pozostałe dwa to szerokokątny, o rozdzielczości 8 Mpix i 2 Mpix czujnik głębi. Według najnowszych informacji główną różnicą względem poprzednich przecieków jest zastosowana jednostka. Mowa tutaj o Kirinie 810, który zastąpił Kirina 710. To także wyjaśnia nieścisłość pochodzącą z ostatnich przecieków. Układ ten miał swoją premierę razem z rodziną Huawei Nova 5, a informacje o nim są niewiele starsze. Nic więc dziwnego, że nie został wspomniany w znacznie starszym przecieku.

Źródło: Karta Revolut – recenzja. Jak zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na zakupach i urlopie?

Niestety, wciąż nie wiadomo nic na temat pamięci zastosowanej w smartfonie. Nie wiadomo więc, ile będzie miał miejsca na pliki ani jaką pamięcią operacyjną operował. Znamy za to zastosowany akumulator. Będzie to bateria o pojemności 3750 mAh obsługująca ładowanie do 10 W. Wciąż nie jest znana data premiery urządzenia. Jednak biorąc pod uwagę, że już niedługo może wejść w życie kompletny zakaz handlu pomiędzy firmami z USA a Huaweiem. Dlatego też producent musi się pośpieszyć z premierą, tak żeby smartfon zdążył uzyskać licencję na aplikacje Google.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.