5G szansą dla rynku smartfonów

USA blokuje wszystkie urządzenia 5G wyprodukowane w Chinach

Newsy

Zgodnie z raportem Wall Street Journal z tego tygodnia, rząd USA rozważa zakazanie sprzedaży lub nawet stosowania w USA wszystkich urządzeń 5G wyprodukowanych w Chinach. W maju prezydent USA Donald Trump wydał zarządzenie zakazujące stosowania technologii, które stanowią niedopuszczalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych. Nakaz ten był zasadniczo skierowany do Huaweia i innych chińskich firm, które mogłyby potencjalnie umożliwić rządowi chińskiemu szpiegostwo przeciwko Stanom Zjednoczonym poprzez sprzęt lub oprogramowanie.

USA zakazuje urządzeń 5G z Chin

USA zakazuje urządzeń 5G z Chin

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Huawei ma już zakaz sprzedaży sprzętu telekomunikacyjnego w Ameryce, więc ostatnie posunięcie nie będzie miało bezpośredniego wpływu na giganta. To, że USA zakazuje urządzeń 5G z Chin może to być być kolejnym elementem wojny handlowej. Po Huaweiu Nokia i Ericsson są największymi dostawcami sprzętu telekomunikacyjnego. WSJ poinformował, że skandynawskie firmy już rozpoczęły produkcję poza granicami Chin. Doszło do tego głównie ze względu na niedawny wzrost amerykańskich ceł w stosunku do produktów wyprodukowanych w Państwie Środka. Według analityków Citi Amita Harchandaniego i Roberta Lamba chińskie zakłady produkcyjne Ericssona odpowiadają za 45% całkowitych mocy produkcyjnych. Natomiast w przypadku Nokii jest to 10%.

Zobacz też: Huawei i FedEx pozywają Departament Handlu USA – każdy ze swoim powodem

Oznacza to, że Ericsson powinien mieć trudniejsze warunki do przeniesienia produkcji poza granice Chin niż Nokia. Jednak obie firmy powinny ostatecznie skorzystać ze wszystkich ostatnich ograniczeń nałożonych na Huaweia. Może się więc okazać, że to właśnie europejscy giganci będą głównymi i jedynymi wygranymi w toczącej się wojnie handlowej pomiędzy światowymi mocarstwami.

Źródło: Tomshardware


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x