Niedawno nowy tablet Samsung o numerze modelu SM-T545 i SM-T545X został zatwierdzony przez Euroazjatycką Komisję Gospodarczą (EEC). Dziś model SM-T545 pojawił się na platformie porównawczej Geekbench. Z danych przez nią udostępnionych wynika, że może to być pierwszy tablet ze Snapdragonem 710. Oznaczałoby to, że Samsung postanowił przepuścić kolejny atak na rynek tabletów i wciąż widzi w nim olbrzymi potencjał, w przeciwieństwie do Google, które postanowiło się z niego wycofać.

Tablet Samsunga ze Snapdragonem 710

Tablet Samsunga ze Snapdragonem 710

Na Geekbench, Galaxy SM-T545 pojawił się z układem Snapdragon 710 i 4 GB pamięci operacyjnej. Jest on zarządzany przez system operacyjny Android 9 Pie. W testach jedno- i wielordzeniowych Geekbencha uzyskał odpowiednio 929 i 4450 punktów. Wygląda na to, że tablet znajdzie się pomiędzy Galaxy Tab S5e napędzanym przez Snapdragona 670 a nadchodzącym Galaxy Tab S5, która ma być wyposażona w Snapdragona 855. SM-T545 i SM-T545X mogą być wersjami LTE, a wersja Wi-Fi może mieć numer modelu SM-T540.

Zobacz też: Telegram ułatwi nam nawiązywanie kontaktów z ludźmi w okolicy

Bardzo zastanawiający jest ten nagły powrót koreańskiego giganta na rynek tabletów. To już trzecie wydajne urządzenie giganta w ostatnim czasie. Tendencja jest na tym rynku raczej spadkowa w przypadku urządzeń z Androidem. Jako główną przyczynę rozpatruje się coraz większe ekrany smartfonów. Z drugiej jednak strony może się ona kryć także w niskiej wydajności tych urządzeń. Jeszcze niedawno rynek tabletów premium z Androidem niemal nie istniał. Do dyspozycji były głównie urządzenia z układami znanymi z niskiej lub średniej półki smartfonów. W takim wypadku trudno traktować tablet jako uzupełnienie smartfona, skoro jest od niego znacznie słabszy. Możliwe więc, że działania Samsunga pozwolą na nowo ożywić ten segment urządzeń.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.