Kilka dni temu Oppo ujawniło, że na MWC 2019 w Szanghaju, który odbędzie się  w dniach od 26 do 29 czerwca, zaprezentuje działanie technologii aparatu selfie pod wyświetlaczem. Teraz firma ogłosiła prezentację takiego urządzenia.

Oppo z aparatem pod ekranem

Oppo z aparatem pod ekranem

Szczerze mówiąc, jest to dość zaskakująca wiadomość. Zwłaszcza biorąc pod uwagę nie tak dawno wypowiedziane słowa przez prezesa Oppo:

Na tym etapie trudno jest, aby aparaty podekranowe osiągały takie same rezultaty, co zwykłe aparaty fotograficzne. Z pewnością nastąpi pewna utrata jakości optycznej. Jednak żadna nowa technologia nie jest w początkowej fazie rozwoju idealna.

Brzmi to tak, jakby firma miała nam do zaoferowania jedynie półprodukt, który ustępuje funkcjonalnością konkurencyjnym rozwiązaniem. Z drugiej strony mogła to być jedynie zasłona dymna. Mogło to mieć na celu jedynie uspokojenie konkurencji tak, żeby nie wyskoczyła pierwsza z tego typu konstrukcją. Możliwe też, że zaprezentowany smartfon będzie jedynie urządzeniem prototypowym. Gotowym na pokaz, ale nie przeznaczonym do sprzedaży. Raczej mało prawdopodobne, żeby Oppo zdecydowało się wypuścić niegotowy produkt na rynek, zwłaszcza po słowach prezesa firmy.

Zobacz też: Raspberry Pi 4 – Malinka jeszcze nigdy nie była tak mocna

To wyraźnie wskazuje na kolejną logiczną ewolucję technologii. Dzięki temu będzie można uzyskać prawdziwe bezramkowce bez stosowania żadnych mechanizmów wewnętrznych. Oppo dość szybko zdecydowało się na porzucenie Notcha na rzecz rozwiązań mechanicznych. Te jednak mają dużo wad. Wymagają przestrzeni, czasu, są wyposażone w mechanizmy, a te z kolei są podatne na awarię i zużycie. Dodatkowo w znacznym stopniu utrudniają zachowanie szczelności urządzenia. Aparaty pod ekranem są przyszłością. Nie sądzę jednak, że rok 2019 będzie należał do tej technologii. Na pewno jednak zobaczymy jej początki już 26 czerwca.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.