ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Polska premiera Samsunga Galaxy S II [Wideo: pierwsze wrażenia]

Autor: Maciej Rebajn Kategoria: Newsy
Galaxy_SII_prezentacja

Wczoraj, tj. 26 maja, odbyła się polska premiera Samsunga Galaxy S II, na której nie zabrakło redakcji android.com.pl. Wieczór napakowany był atrakcjami, z których główną była oczywiście możliwość sprawdzenia jak radzi sobie nowy smartfon Samsunga na żywo.

Wszystko rozpoczęło się od prezentacji telefonu, przeprowadzonej przez dyrektora sprzedaży telecom Samsunga – Wojciecha Wasilewskiego – wspomaganej filmami reklamowymi od Samsunga, zaprezentowanymi już podczas MWC 2011 (wideo na dole artykułu).

SGS_prez

Naturalnie Galaxy S II został pochwalony na każdym możliwym froncie, zresztą w większości niebezpodstawnie, jako że sama specyfikacja sprawia, że ślinka cieknie.


Dla krótkiego przypomnienia, w Galaxy S II uświadczymy:

– ciekawych wymiarów – 125.3 x 66.1 x 8.49 mm; jak zobaczycie na filmikach z naszymy pierwszymi wrażeniami telefon jest bardzo „szczupły”, ale dobrze leży w dłoni i wcale nie wydaje sie za duży (przynajmniej dla moich czy Bartka rąk);
– wydajności, wspomaganej 1.2 GHz dwurdzeniowym procesorem Exynos i 1 GB pamięci RAM;
– możliwości nagrywania filmów w HD, oraz dwóch aparatów – 8 Mpx z tyłu oraz 2 Mpx z przodu telefonu;
– bardzo dobrego wyświetlacza o przekątnej 4.3″ z rozdzielczością 480×800 (mogłaby być większa, ale przy nowej matrycy Super AMOLED Plus ostrość obrazu jest naprawdę zadowalająca), o wysokim kontraście i głębi barw;
– nowego TouchWiza 4.0, którego niektóre funkcje prezentujemy w naszym filmie z pierwszymi wrażeniami;

i dużej ilości innych, bardziej standardowych funkcji. GS II nie ma co prawda dedykowanego wyjścia HDMI, ale przez port obecny w telefonie można nań wyjść z pomocą przejściówki. Z funkcji wspomnianych przez pana Wojciecha warto przypomnieć nowe funkcje biznesowe, osiągnięte przez współpracę z cisco (obsługa VPNów) czy Microsoft (synchronizacja z Microsoft Exchange).

SGS_Biznes

Po prezentacji dostaliśmy dostęp do telefonów, dzięki czemu mogliśmy nagrać dla Was krótkie filmiki z pierwszymi wrażeniami, na których możecie zobaczyć jak sprawuje się przeglądarka i kilka usprawnień TouchWiza 4.0. Udało nam się też na szybko porównać go z poprzednikiem – Galaxy S oraz z Desire HD.


Poniżej zdjęcie Galaxy S II, zrobione innym Galaxy S II (oczywiście nie w oryginalnej rozdzielczości)

Pętla, czyli Galaxy S II robi zdjęcie Galaxy S II, wyświetlającego Galaxy S II

Na koniec świetny, kameralny koncert dała Monika Brodka, która razem z Augustinem Egurrolą została ambasadorką SGS II. Swoją drogą, jeśli jeszcze nie słuchaliście, to sprawdzcie jej nową płytę „Granda” – good stuff.

Brodka_Augustin


Ok, przejdźmy do najważniejszego, czyli wideo z pierwszymy wrażeniami redakcji w osobach mnie i Bartka.
Miejcie na uwadze, że naprawdę zaczęliśmy nagrywać jak tylko dostaliśmy telefon do ręki, nie było czasu na próby, dlatego też… a zresztą zobaczycie.

Wprowadzenie i porównanie do SGS I:

Fruitslice, więcej TouchWiza 4.0, przeglądarka

Dokładniej przeglądarka, nowy zoom z przechylaniem telefonu

Reklama z MWC

https://www.youtube.com/watch?v=QkUYPEZSLi8

[Aktualizacja]

Zobaczcie też, jak Monika rozruszała towarzystwo na premierze swoją grandą ? /Bartek

https://www.youtube.com/watch?v=oiMcEhS5Mbw
https://www.youtube.com/watch?v=eda8knkxUOk

Sprawdź najnowsze wpisy