Lenovo-IdeaPad-K1

Zgodnie z zapowiedziami, IdeaPad K1 ma trafić do sprzedaży już w przyszłym miesiącu. Kolejne sklepy internetowe zaczynają dodawać zapowiedzi nowego tabletu, potwierdzając tym samym m.in. dane techniczne.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Oczywiście nie mogło obyć się bez niespodzianek. W przypadku IdeaPad K1 największym zaskoczeniem jest procesor. Początkowo krążyły plotki, że będzie to chipset Qualcomm taktowany zegarem 1.3 GHz. W przypadku popularnych sklepów internetowych specyfikacja techniczna uwzględnia jednak procesor Nvidia Tegra 2.

Tablet Lenovo będzie miał ekran o przekątnej 10.1 cala (rozdzielczość 1280 x 800 pikseli), 1 GB pamięci DDR2 i wbudowany dysk o pojemności 32 GB. Producent nie zapomniał o możliwości rozszerzenia pamięci przy pomocy karty micro SD, wejściu HDMI, aparacie 5 Mpx i przedniej kamerze 2 Mpx.

Z całą pewnością wiadomo, że najnowszy tablet Lenovo wyposażony będzie w system Honeycomb. Nie ma jednak oficjalnego potwierdzenia czy będzie to najnowsza wersja 3.1, czy może starsza z możliwością uaktualnienia przez użytkownika bezpośrednio po dokonaniu zakupu.

źródło: netbooknews.com
Paweł Cebula