ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
ToF dla Samsunga

Producent kamer ToF otwiera nową fabrykę z myślą o Samsungu

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Nowy zakład produkcyjny kamer ToF zostanie zbudowany w celu zaspokojenia zapotrzebowania Samsunga. W oczekiwaniu na wysoki popyt ze strony lidera rynku smartfonów południowokoreański producent modułów kamer MCNEX rozszerza swoją działalność poprzez budowę nowej fabryki w Wietnamie. Z naciskiem na produkcję czujników ToF (Time-of-Flight), nowy zakład będzie służył Samsungowi w dostarczaniu tej technologii w ręce większej liczby klientów jeszcze w tym roku.

Fabryka kamer ToF dla Samsunga

ToF dla Samsunga

Producent zainwestował 11,2 miliona dolarów w nowy zakład. Oczekuje się, że masowa produkcja czujników ToF rozpocznie się na przełomie sierpnia i września. Przecieki z Korei Południowej wspomina, że moduły, które wkrótce zostaną wyprodukowane przez MCNEX, zostaną wykorzystane w Samsungu Galaxy Note10. Jednak MCNEX może nie być jedyną firmą zajmującą się dostarczaniem kamer ToF dla nadchodzących modeli koreańskiego giganta. Czujniki ToF umożliwiają śledzenie 3D w czasie rzeczywistym. Działa to poprzez pomiar czasu potrzebnego na odbicie wiązki światła z powierzchni. Pozwala to na rozmycie tła w filmach i wykorzystanie telefonu w aplikacjach rozszerzonej rzeczywistości (AR). Na przykład, aplikacja Samsung Quick Measure na Galaxy S10 5G pozwala obliczyć wielkość obiektów w świecie rzeczywistym. Umożliwia także zmierzenie ich odległość od urządzenia.

Zobacz też: Samsung Galaxy Note10 bez karty pamięci? Aż trudno w to uwierzyć

Zarówno przednie, jak i tylne kamery ToF znajdujące się w Galaxy S10 5G zostały podobno dostarczone przez inną firmę. Mowa o południowo-koreańskim producencie elektroniki Partron. Podobno będzie ona nadal zaangażowana, ale dostarczy jedynie czujnik znajdujący się z tyłu urządzenia. Natomiast te z przodu będą produkowane przez MCNEX w nowej fabryce w Wietnamie. Co dziwne, w przypadku przecieków wyglądu Galaxy Note10 nie posiada czujnika ToF z przodu ani w modelach zwykłych, ani w modelach Pro. Mamy więc sytuację, w której przecieki nawzajem się wykluczają. Dlatego warto podchodzić do nich ze sporym dystansem.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy