Telegram postanowił wydać nową aktualizację, przenosząc aplikację do wersji 5.8. Podczas gdy ostatnie kilka wydań skupiają się na prywatności, ta jest skupiona wokół komunikowania się z ludźmi w pobliżu i dodawania kontaktów bez posiadania swoich numerów telefonów.

Telegram 5.8

Telegram 5.8

Nowe funkcje w Telegram 5.8 znacznie ułatwią dodawanie do kontaktów świeżo poznanych osób. Rozwiązuje to problem wymieniania się numerami. Nie wszyscy noszą przy sobie wizytówki, a wielu ludzi najzwyczajniej nie pamięta swoich numerów.

Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, przyjrzyjmy się liście zmian:

  • Dodaj użytkowników do kontaktów, nawet jeśli ich numery telefonów nie są widoczne.
  • Przejdź do Kontakty > Dodaj ludzi w pobliżu, aby zobaczyć i dodać osoby, które również mają tę sekcję otwartą.
  • Przyjmij lokalne społeczności poprzez tworzenie grupowych czatów opartych na lokalizacji.
  • Przeniesienie własności grup i kanałów poprzez przyznanie pełnych praw innemu administratorowi. Przydatne przy zmianie pracy lub jeśli po prostu chcesz odejść na emeryturę jako twórca.
  • Przełączanie podglądów wiadomości dla określonych rozmów oraz korzystanie z narzędzi wyszukiwania i usuwania wszystkich w powiadomieniach.

Duży nacisk kładzie się tutaj na kontakty. Powiedzmy, że spotkaliśmy kogoś na konferencji lub imprezie i chcemy dodać tę osobę do listy znajomych. Wystarczy otworzyć sekcję Kontakty i wybrać opcję Dodaj ludzi w pobliżu. Oczywiście ta osoba musi zrobić to samo.

Zobacz też: To koniec Xiaomi Mi Max i Mi Note? Firma nie planuje kolejnych modeli

Możemy także tworzyć lokalne grupy w oparciu o miejsce, w którym się znajdujemy. Na przykład utworzyć grupę dyskusyjną na jakimś konwencie lub seminarium. Jak widać, nowe możliwości skupiają się głównie na działaniach lokalnych. Z drugiej jednak strony tek aspekt jest zwykle traktowany po macoszemu. Dobrze więc, że Telegram się nim nareszcie zainteresował.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.