Brytyjski Vodafone wprowadza na rynek brandowany smartfon wyposażony w system Android 2.2. Vodafone 858 Smart wyposażony jest we wszystko, co powinien mieć smartfon i ma kosztować około 90 € w systemie prepaid. Producentem niskobudżetowego smartfona jest chiński Huawei.

Biorąc pod uwagę cenę telefonu Vodafone 858 Smart można pomyśleć, że za te pieniądze nie należy spodziewać się zbyt wiele. Mimo to prepaidowy model brytyjskiego operatora oferuje wszystko, co powinien mieć smartfon. Vodafone 858 Smart pracuje pod systemem Android 2.2 Froyo. Wśród przeinstalowanych aplikacji znajdą się między innymi Google Mail i Google Maps oraz Twitter, YouTube, Facebook i Vodafone Music.

Smartfon jest wyposażony w 2,8-calowy ekran dotykowy QVGA o rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Sprawia to, że telefon będzie poręczny i wystarczający do sprawdzania poczty i statusu na Facebooku, jednak z poprawnym wyświetlaniem niektórych stron internetowych może mieć już problemy. W Vodafone 858 Smart zastosowano procesor MSM7225 (Qualcomm), a 130 MB pamięć wewnętrzna i możliwość współpracy z kartami microSD do 32 GB pozwolą na zapisanie sporej ilości mp3, zdjęć i aplikacji.

Smartfon wyposażono także w kamerę 2 Mpx, Bluetooth 2.0, AGPS, radio UKF oraz złącze USB 2.0. Vodafone nie zapomniał także o WiFi w standardzie B, G i N. Telefon działa w zakresie częstotliwości GSM, UMTS i HSPA. Vodafone 858 Smart będzie dostępny w wielu kolorach, a użytkownicy mają mieć możliwość samodzielnego kreowania wyglądu obudowy telefonu, który w sieci Vodafone ma się pojawić już latem.

źródło: pinoytutorial.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Robert Susło