sony-ericsson-bootloaders
Sony Ericsson był jedną z pierwszych firm, które ogłosiły, że „legalnie” umożliwią odblokowanie bootloaderów w swoich nowych telefonach; zamieściła nawet na swojej stronie instrukcję jak to zrobić. Biorąc pod uwagę niedawną politykę HTC (na szczęście poszli po rozum do głowy) czy Motoroli, to było coś. Ponadto SE obiecało aktualizować nawet te urządzenia, które są odblokowane. Pod jednym warunkiem: telefon musiał działać pod stockowym Androidem.

Wygląda jednak na to, że SE robi krok do tyłu, wydając nowe postanowienie: od teraz, jeśli telefon jest odblokowany, to nie będzie otrzymywał aktualizacji. Jest ku temu dobry powód. SE tłumaczy, że ponieważ nie ma możliwości sprawdzenia jakie oprogramowanie użytkownik zainstaluje na swoim urządzeniu, jest prawie niemożliwym dostarczyć mu w 100% kompatybilną aktualizację.

Deweloper z Sony Ericsson, Karl-Johan Dahlström, pisze:
I am aware that we don’t have a recovery ROM in place. There are some reasons why that is the case. One reason for not supporting FOTA updates after the phone has been unlocked is that FOTA is a delta between two known SW releases and as the phone has been unlocked we can’t be sure of the SW release currently on the phone.

W dalszej wypowiedzi Dahlström dodaje, że aktualizacja przez SEUSa również nie będzie możliwa. Dla tych, którzy chcą na bieżąco uaktualniać swoje telefony pozostaje łaska deweloperów ROMów lub niezastąpione forum xda-developers.com

źródło: xperiablog.net 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Jabłoński