Wczoraj Sieć obiegła informacja, że FedEx nie ma zamiaru wysyłać przesyłek ze smartfonami Huawei w środku. Prawdopodobnie z czymkolwiek związanym z chińską firmą. Zapewne pech chciał, że feralna przesyłka należała do jednej z największych redakcji na świecie. Pokazaliście w komentarzach, że tego typu postępowanie nie powinno mieć miejsca — szczególnie gdy firma opiera swoje działanie na czymś, co jest niezgodne z prawem lub po prostu nie istnieje.

FedEx przeprasza — możesz nadal wysyłać smartfony Huawei

p30 pro huawei fedex

Jak wspomniałem, PC Magazine, obecnie PCMag to jedna z największych redakcji na świecie, więc FedEx nie mógł pozostawić tej sytuacji bez komentarza. Na ten musieliśmy trochę poczekać, ale już jest i z niego możemy się dowiedzieć, że… to pomyłka. Pełna treść komunikatu poniżej:

Przesyłka została omyłkowo zwrócona do nadawcy i przepraszamy za ten błąd operacyjny. Jako światowa firma, która każdego dnia dostarcza 15 milionów przesyłek, jesteśmy zobowiązani do przestrzegania wszystkich zasad i przepisów oraz minimalizowania ich wpływu na naszych klientów, dostosowując naszą działalność do dynamicznego otoczenia regulacyjnego w Stanach Zjednoczonych.

Interpretację pozostawiam w Waszej gestii.

Zobacz też: Czekamy na Samsunga Galaxy Fold – ten jest już coraz bliżej.

Nie można też zapominać, że FedEx jest obecnie pod lupą chińskiego rządu, aczkolwiek w związku z odrzuceniem przesyłki sprzed miesiąca. Tym sposobem na pewno nie jest to jednostronna batalia i obawiam się, że to nie koniec przepychanki. Tylko, kto na tym najbardziej cierpi? Obawiam się, że konsumenci. Jednak oni na szczęście mają wybór — w przypadku PCMag był to UPS.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.