Galaxy Gear-008-Set1 Side_Six

 

 

Kiedy poznaliśmy nowe noszone urządzenia Samsunga i okazało się, że w przeciwieństwie do poprzednika nie działają one pod kontrolą systemu Android, posiadacze pierwszej wersji smartwatcha mogli zacząć obawiać się o brak dalszego wsparcia. Kupili przecież całkiem niedawno wprowadzony do sprzedaży sprzęt, a już producent nie tylko przedstawił następców, ale też porzucił starą platformę.

 

Najwyraźniej Koreańczycy spodziewali się takich obaw, ponieważ rzecznik prasowy Samsunga oświadczył, że Galaxy Gear nie zostanie zapomniany. Mało tego, otrzyma aktualizację podmieniającą system Android, na którym działa, na nowe rozwiązanie bazujące na Tizenie. Prawdopodobnie pozwoli to na instalację nowych aplikacji, pisanych z myślą o Gear 2 i Gear 2 Neo także na ich starszym bracie oraz powinno znacznie wydłużyć jego czas pracy na jednym ładowaniu.

 

To świetna informacja dla wszystkich właścicieli Galaxy Gear, która cieszy tym bardziej, że, biorąc pod uwagę dotychczasową politykę aktualizacyjną Samsunga, nie była taka oczywista. Niestety nie mamy informacji, kiedy możemy spodziewać się uaktualnienia.

 

Źródło: techradar.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Bąk

Elektronik, twórca internetowego wideo, geek i maniak Androida.