ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nokia X bez kafelków z Windows Phone – Nova Launcher pozwala zbliżyć Finów do prawdziwego Androida

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
nokia x nova launcher 1

Wejście Nokii w świat Androida nie obył się bez ekscesów. Modele tego producenta działające pod kontrolą mobilnego oprogramowania Google nie są w pełni tym, czego oczekiwano po fińskiej firmie, a główny zarzut opiera się interfejsie przerobionego systemu przez Nokię, który niezaprzeczalnie nawiązuje do Windows Phone.

Ujawnione przedpremierowo zdjęcia Nokii Normandy, które przedstawiały interfejs tego urządzenia, niemal wszystkim zainteresowanym nie przypadły do gustu. Mówiąc wprost: Finowie nie postarali się przy tworzeniu własnej wizji Androida. Dodatkowo do gry dochodzi brak sklepu Play, który jeszcze bardziej niekorzystnie wpływa na wszelkie opinie. Niemniej jednak długo nie musieliśmy czekać na pierwsze wieści o zmienionym wyglądzie interfejsu użytkownika na Nokii X (X+ w tym wypadku). Tak oto wygląda fiński produkt po zainstalowaniu Nova Launcher, który zdecydowanie zbliża system Finów do bardziej znanego nam Androida:

nokia x nova launcher 2

Oczywiście nie należy się spodziewać, że jakikolwiek launcher znajdzie się w sklepie Nokii, który ma za zadanie zastąpić Google Play i tym samym należy ręcznie przenieść plik instalacyjny na pamięć smartfonu, a następnie go uruchomić.

Finom bardzo zależy na tym, aby ich portfolio opierało się właśnie na kafelkach. Na szczęście osoby, którym nie do końca pasuje ten wygląd będą mogły bezproblemowo zbliżyć Nokie X do tradycyjnych smartfonów z Androidem.

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy