nokia1

 

Po wielu latach oczekiwania, Nokia w końcu dołączyła do grona firm produkujących smartfony z Androidem. Niestety, nie jest to taka premiera jakiej by się można było spodziewać i modele z serii „X” znacząco odbiegają od znanych nam standardów wyznaczonych przez przodujących producentów.

 

Smartfony Nokii z Androidem korzystają z wersji 4.1 Jelly Bean tego systemu, co już można uznać za sporą wadę, ale dodatkowo dochodzi brak jakichkolwiek serwisów Google, wśród których znajduje się sklep Play. Tym samym Finowie postanowili odpowiedzieć na wysyp zażaleń potencjalnych użytkowników tą prostą grafiką:

 

nokia aplikacje android

 

Jak widać, brak sklepu Play nie oznacza, że większość popularnych aplikacji z tego miejsca nie są dostępne dla Nokii X. Wynik 75% jak najbardziej można powiększyć do 100% poprzez dedykowane narzędzia deweloperskie wydane przez fińskich programistów. Zainteresowani sprawdzeniem nowego dedykowanego pakietu oprogramowania dla nowych słuchawek „X”, znajdą go na następującej stronie: Klik!

 

Niemniej jednak w tym zestawieniu nie została wzięta pod uwagę specyfikacja smartfonów Nokii z Androidem, a ta do najlepszych zdecydowanie nie należy. Dopiero pierwsze testy i recenzje pokażą jak Finowie dopracowali swoje nowe mobilne urządzenia, na które musimy jeszcze trochę poczekać.

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.