Google z jednej strony było, a właściwie nadal jest chwalone za to, jakie czary potrafi uczynić w fotografii, gdy stosuje tylko jedną matrycę. Z drugiej firmie obrywa się za brak szerokokątnego obiektywu czy też teleobiektywu. To ma się zmienić wraz z nadejściem Pixela 4, którego wygląd ujawniło już samo Google. Przynajmniej jego tyłu, na którym umieszczono wyspę z aparatami i osprzętem. Ta powierzchnia niesie za sobą nie tylko kontrowersyjny design, ale też wadę, która jest doskonale widoczna na grafikach z etui.

Pixel 4 w etui, czyli wystający aparat jeszcze bardziej będzie rzucał się w oczy

google pixel 4 wyglad wersje kolorystyczne etui

Wystający aparat… O ile w poprzednich modelach obiektyw też minimalnie wystawało ponad powierzchnię obudowy, to w tym wypadku ta różnica jest nad wyraz widoczna. Według niektórych źródeł grubość Pixela 4 ma wynosić 8,2 mm, a gdy uwzględnimy aparat, to 9,3 mm. Szybka i prosta matematyka pozwala nam wywnioskować, że 1,1 mm to grubość wystającego aparatu. To wbrew pozorom nie tak mało i niektórym może przeszkadzać. Szczególnie że ten garb nie będzie centralnie umieszczony, więc chybotanie się urządzenia na płaskich powierzchniach jest jak najbardziej prawdopodobne. Tymczasem zdejmijmy etui i zobaczmy, jak potencjalnie Pixel 4 może się prezentować w różnych wersjach kolorystycznych:

Zobacz też: Co skrywa Xiaomi Mi Band 4 w Europie? Mniej niż w Chinach.

To oczywiście wizualizacje, ale bazujące na tym, co dotychczas można wywnioskować z poczynań Google — front nadal stanowi zagadkę. Teoretycznie znika charakterystyczna powierzchnia, która niegdyś odznaczała podział aluminium i szkła, a w ostatnich modelach matowe malowanie. Jednak po cichu liczę, że Google jeszcze uwzględni ten detal w ostatecznym projekcie. Jakby nie patrzeć, to właśnie on sprawiał, że z daleka było wiadomo, że to Pixel.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.