Samsung Galaxy A90 to smartfon widmo. Teoretycznie pisaliśmy o nim kilka miesięcy temu i jedna premiera Koreańczyków wszystko przekreśliła. Otóż okazało się, że model z plotek ostatecznie został zaprezentowany jako Galaxy A80. Wysuwany i obracany aparat, głośnik w ekranie, po prostu pokaz możliwości technologicznych firmy. Teraz też o Galaxy A90 rozmawiamy i ponownie może się okazać, że ostatecznie będzie to coś innego, coś zupełnie nowego, czyli reprezentant serii Galaxy R.

Nowa seria Samsunga w postaci Galaxy R jeszcze bardziej zbliży nas do flagowców

Samsung w tym roku drastycznie zmienił podejście do swojego portfolio Pożegnaliśmy serię Galaxy J, która została scalona z Galaxy A. Dodatkowo nowością jest Galaxy M, czyli tańsze modele na rynki wschodzące, które mają podebrać klientów Xiaomi, a właściwie Redmi, Realme i innym tego typu markom. Tymczasem Galaxy R może okazać się odpowiedzią na wspomniane już Xiaomi, ale z wyższej półki, Asusa i na przykład OnePlusa. Innymi słowy, smartfon topowy, ale w niższej cenie od flagowców. Dlatego Galaxy A90 lub też właśnie Galaxy R może być jednym z pierwszych smartfonów z niższej półki z 5G, ma oferować szybkie ładowanie 45 W i pozwalać na więcej niż zwykłe propozycje z serii Galaxy A.

Zobacz też: Wytrzymałość Asusa Zenfone 6 została poddana próbie.

Oczywiście to jeszcze nic oficjalnego, ale warto mieć na względzie, że Samsung nie lubi wprowadzać innowacji technologicznych do flagowych modeli. Dlatego seria Galaxy R może się okazać idealnym pomysłem na dopracowywanie niektórych rozwiązań i badaniem reakcji konsumentów. W przypadku Galaxy S i Galaxy Note Koreańczycy nie mogą sobie pozwolić na coś podobnego — to muszą być w pełni sprawdzone modele. Dlatego też termin premiery Galaxy R może być ważniejszy od prezentacji Galaxy Note10. Teoretycznie, bo i tak ten ostatni będzie lepszy. Nie można też zapominać o Galaxy Fold. Ten możliwe, że lada moment pojawi się na półkach sklepowych.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.