Android 3.0 nie dla 7-calowych tabletów

Newsy

Android 3.0 nie dla 7-calowych tabletów

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Wbrew dotychczasowym zapowiedziom, Dell nie będzie aktualizował tabletu Streak 7 do wersji Android 3.0 Honeycomb. Jak informuje portal heise mobil, powodem tego mają być nowe restrykcje ze strony Google. Po tym jak premierę swojego 7-calowego tabletu Iconia A100 odłożył także Acer, pojawiły się informacje, że Google określił dla systemu Honeycomb wymagania sprzętowe, których nie spełnia żaden tablet z 7-calowym ekranem.

Problem ten może dotyczyć także tabletu HTC Flyer, mimo że producent zakładał punktualną aktualizację do Honeycomb. Zarówno Dell Streak 7, Samsung Galaxy Tab, jak i HTC Flyer pracują obecnie pod systemem Android 2.x, znanym ze smartfonów. Producenci tabletów Dell i HTC zapowiadali aktualizację oprogramowania swoich produktów do wersji Android 3.0, podczas gdy Acer A100 ma trafić do sprzedaży już w ten system wyposażony.

Producenci tabletów nie mogą uaktualnić swoich urządzeń do wersji Android 3.0 bez akceptacji ze strony Google, także dlatego że Google nie publikuje kodu źródłowego. Niecierpliwym użytkownikom tabletów Della pozostaje tylko skorzystanie z wersji oprogramowania krążących w internecie: na stronach forum xda-developers można znaleźć nieoficjalną wersję Honeycomb dla tabletu Streak 7 – Honeystreak.

źródło: heise online


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x