ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
galaxy s7

Koniec łatek bezpieczeństwa dla Samsunga Galaxy S7 i S7 edge

Autor: Patryk Pala Kategoria: Newsy

Niestety, ale nastąpił właśnie koniec aktualizacji dla bardzo popularnych flagowców Samsunga. Galaxy S7 i Galaxy S7 edge nie będą otrzymywać już regularnych poprawek bezpieczeństwa. Producent ogłosił, że nie będzie wspierał już tak mocno swoich trzyletnich urządzeń. Może jedynie wydawać sporadyczne poprawki krytycznych błędów.

Koniec aktualizacji dla Samsunga Galaxy S7

samsung galaxy s

Dobrą wiadomością jest chociaż to, że Galaxy S7 i S7 edge powinny nadal otrzymywać poprawki zabezpieczeń od czasu do czasu. Brak określenia, kiedy może to nastąpić, nie napaja jednak optymizmem. Samsung już w kwietniu zmniejszył częstotliwość aktualizacji z miesięcznych do kwartalnych dla tych urządzeń. Teraz nastąpił praktycznie definitywny koniec życia byłych już flagowców.

Samsung posiada trzy częstotliwości aktualizacji zabezpieczeń dla swoich urządzeń. Są to poprawki wydawane miesięcznie, kwartalnie oraz „bez konkretnej daty”. Pierwsze dwa określenia są dość zrozumiałe, ale trzecie tak na dobrą sprawę nie przedstawia nic dokładnego. Jest to najniższy poziom, co może oznaczać, że ​​poprawki zabezpieczeń będą wydawane za każdym razem, gdy Samsung uzna to za konieczne. Poniekąd taka decyzja jest jak najbardziej zrozumiała, biorąc pod uwagę wiek obu urządzeń.

Zobacz też: Czy warto wymienić Galaxy S7 na Galaxy S9? Oto różnice pomiędzy flagowcami.

Koniec aktualizacji Samsunga S7 i S7 edge może być znakiem dla użytkowników, którzy nadal używają tych urządzeń, aby pomyśleć nad wymianą na coś nowszego. Brak najnowszych poprawek bezpieczeństwa może sprawić, że ​​będziemy bardziej podatni na ataki, wykorzystujące luki i błędy systemu.

Szkoda, że Samsung rezygnuje z regularnych aktualizacji dla Galaxy S7 i S7 edge. Warto jednak pamiętać, że urządzenia były wspierane od ponad 3 lat. Co w świecie Androida na pewno zasługuje na pochwałę. Reasumując, ten moment może być symbolicznym końcem długiej i ciekawej historii flagowców Samsunga z 2016 roku.

Źródło: gsmarena, androidpolice

Sprawdź najnowsze wpisy