Google nie będzie już produkował tabletów Pixel. Skupi się na laptopach z systemem operacyjnym Chrome OS.
W zeszłym roku Google wprowadził na rynek smartfony Pixel 3 i Pixel 3 XL wraz z tabletem Pixel Slate zasilanym systemem operacyjnym Chrome OS, który został wyposażony w odłączaną klawiaturę. Świeże informacje ujawniają, że Google całkowicie rezygnuje z tej kategorii sprzętu. W związku z tym firma nie zaprezentuje następcy Pixel Slate.

Koniec Pixel Slate

Koniec Pixel Slate

Według Computer World, Google pracował nad dwoma małymi tabletami. Jednak na początku tego tygodnia zdecydował się wstrzymać ich rozwój. Starszy wiceprezes Google ds. urządzeń i usług również potwierdził, że zespół sprzętowy skupi się wyłącznie na laptopach. Dodał, że firma będzie nadal wspierać Pixel Slate w perspektywie długoterminowej. Gigant jest zobowiązany do wspierania go do czerwca 2024 roku. Dalsze przecieki mówią, że Google przeniesie pracowników pracujących nad tabletami do innych projektów, takich jak laptopy. Ujawniły również, że firma może wydać nowy notebook typu Pixelbook przed końcem 2019 roku.

Zobacz też: Huawei obiecuje Androida Q. Oto 17 smartfonów, które go dostaną

Być może, Google może ogłosić nowy Pixelbook wraz ze smartfonami Pixel 4 i Pixel 4 XL w październiku tego roku. Decyzja giganta o usunięciu linii tabletów Pixel nie będzie miała wpływu na smartfony Pixel. Nie wiadomo, czy gigant uważa za bezsensowne jedynie tablety z Chrome OS, czy dotyczy to także urządzeń z Androidem. Warto zaznaczyć, że wbrew pozorom są to różne klasy sprzętu. Szczerze mówiąc, przekładam laptopa z Chrome OS ponad tablet z Androidem głównie ze względu na fizyczną klawiaturę. Znaczną część akcji wykonuję przy pomocy skrótów klawiszowych, których na tablecie się nie uświadczy. Z drugiej jednak strony nigdy nie miałem do czynienia z tabletem pracującym pod kontrolą Chrome OS. Może więc takie rozwiązanie miało sens?

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.