Huawei zacznie sprzedawać procesory

Wiemy już wszystko o najważniejszym układzie Huaweia – Kirin 810

Newsy

Zgodnie z oczekiwaniami, chiński gigant technologiczny Huawei ogłosił dzisiaj swój najnowszy mobilny układ klasy średniej, czyli Kirin 810. Dzięki temu chiński gigant stał się pierwszą na świecie firmą produkującą smartfony, która w swoim portfolio posiada dwa procesie oparte na litografii 7 nm. Huawei Kirin 810 jest procesorem ośmiordzeniowym, który jest wyposażony w dwa wysokowydajne rdzenie Cortex-A76 taktowane zegarem 2,27 GHz i sześć energooszczędnych Cortex-A55 taktowanych zegarem 1,88 GHz. Jest on połączony z układem GPU Mali-G52 do przetwarzania grafiki.

Huawei Kirin 810 zaprezentowany

Huawei Kirin 810

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Nowo zapowiadany układ jest wyposażony w nową architekturę NPU Huawei DaVinci, która zużywa mniej energii i posiada technologię sztucznej inteligencji (AI) działającą na poziomie ponad 32 280 punktów. W tej dziedzinie przewyższa nawet wyniki Snapdragona 855. Układ jest produkowany w autorskim procesie 7 nm firmy TSMC. Jest ta sama technologia, która stoi za produkcją układów jak Snapdragon 855 i Apple A12 Bionic. Jeśli zaś chodzi o układ graficzny, to firma twierdzi, że możliwości przetwarzania obrazu tego nowego procesora dorównuje tym z flagowców. Ponadto Huawei wprowadził potężny algorytm widzenia nocnego, który zapewnia większą jasność i większą tolerancję przetwarzanego obrazu.

Zobacz też: iQOO Neo – znamy więcej szczegółów o tańszym smartfonie do gier od Vivo

Układ wyposażony jest w NPU i Huawei HiAi 2.0, który ma na celu poprawę wydajności technologii sztucznej inteligencji. Dodatkowo producent dodał wsparcie dla trybu Game+ mającego na celu poprawę wrażeń z gry. Procesor Huawei Kirin 810 jest pierwszym układem z całkowicie nowej serii Kirin 800. Jak sama nazwa wskazuje, jest to procesor wyższej klasy średniej. Został on umieszczony pomiędzy serią Kirin 700 a najwyższej klasy serią Kirin 900. Huawei Nova 5 jest pierwszym smartfonem pracującym pod jego kontrolą. Warto zaznaczyć, że producent określił go mianem klucza do przyszłości. Jak widać, nie rzuca słów na wiatr. Układ ten posłuży mu przez kilka ładnych lat przy produkcji smartfonów, chociaż z czasem będzie trafiał do coraz niższej półki.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x