Xiaomi dzisiaj ogłosiło nową serię smartfonów. Jest ona skierowana do młodzieży. Jej głównymi walorami ma być estetyka oraz robienie dobrych zdjęć w tym selfie. Więcej na temat filozofii stojącej za serią CC9 możecie przeczytać we wpisie Patryka. Firma jest znana ze sprzedaży smartfonów z imponującymi specyfikacjami w niskich cenach. Tymczasem Meitu zawsze były znane z najwyższej jakości zdjęć selfie. W związku z tym wydaje się, że nadchodzące urządzenia połączą w sobie te dwie funkcje. Już wcześniej dowiedzieliśmy się o Xiaomi CC9. Okazuje się jednak, że zobaczymy przynajmniej jeszcze jedno urządzenie z tej linii. Producent ogłosił bowiem Xiaomi CC9e.

Xiaomi CC9e

Xiaomi CC9e

W niektórych przeciekach stwierdzono, że seria Xiaomi CC może być skierowana głównie do kobiet. Nazwa kodowa Mała Wróżka sugeruje również, że Xiaomi i Meitu AI Aesthetics Laboratory połączą siły, aby wprowadzić na rynek smartfony dostosowane do potrzeb kobiet. Xiaomi CC9e zostanie wyposażony w 6,38-calowy ekran AMOLED o nieznanej wciąż rozdzielczości, ale śmiało można założyć, że będzie to Full HD+. Będzie on jednak zintegrowany ze skanerem linii papilarnych. Jeśli chodzi o zastosowany w nim aparat selfie, to będzie miał on rozdzielczość 32 Mpix. Z tyłu natomiast zobaczymy potrójny moduł, którego centrum będzie stanowił aparat 48 Mpix znany między innymi z Redmi Note 7. Nie ma także powodów do narzekań, jeśli chodzi o wydajność. Plotki mówią, że jego sercem będzie układ Snapdragon 710. Oznacza to, że będziemy mieli do czynienia z naprawdę mocnym średniakiem. Za zasilanie ma odpowiadać bateria 3900 mAh obsługująca ładowanie do 18 W.

Zobacz też: Nowa seria Xiaomi CC – firma wyjaśnia jej znaczenie.

To wciąż jednak nie wszystko. Dowiedzieliśmy się sporo także na temat Xiaomi CC9. Najnowsze plotki potwierdzają w nim obecność układu Snapdragon 730. Oznacza to więc, że będzie on na samym szczycie średniej półki cenowej. Mamy go dostać w konfiguracjach z 6 GB RAM i 128 GB pamięci masowej, oraz 8 GB RAM i 128/256 GB pamięci masowej. Jeśli zaś chodzi o aparat selfie ma on oferować 32 Mpix, a moduł główny składa się z trzech obiektywów, z czego główny ma 48 Mpix. Dodatkowo będzie on obsługiwał AI. Niektóre plotki mówią zaś o tym, że będzie on obracany, dzięki czemu posłuży do robienia selfie. Biorąc jednak pod uwagę przecieki z TENAA trudno traktować te rewelacje poważnie.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.