Niecałe dwa tygodnie temu na E3 2019 Microsoft ujawnił nieco szczegółów o swojej nadchodzącej konsoli nowej generacji. Plotki o Xbox Scarlett zaczęły się pojawiać już bardzo dawno temu, a jedną z najpopularniejszych była ta, która mówiła, że Microsoft pracuje równolegle nad dwoma wersjami swojej nowej konsoli, słabszą i mocniejszą. Wygląda jednak na to, że w rzeczywistości gigant z Redmond przygotowuje tylko jednego, nowego Xboxa.

Tylko jedna wersja Xboxa Scarlett

Sprzedaż Xboxa nie ma znaczenia

Konsole obecnej generacji, zarówno od Microsoftu jak i Sony pojawiły się na rynku w kilku wersjach. Podstawowych, nieco ulepszonych (S & Slim) oraz wydajniejszych (X & Pro). Najnowsze doniesienia informują jednak, że pomysł z kilkoma wersjami konsol, Microsoft (i bardzo możliwe, że też Sony) wybił już sobie z głowy. Wiele plotek mówiło, że firma pracuje równocześnie nad słabszą i mocniejszą wersją Xboxa One. Phil Spencer w jednym z ostatnich wywiadów podkreślił jednak, że przy nowym Xboxie mowa jest o konsoli, a nie konsolach. Powodem takiej decyzji najprawdopodobniej są twórcy gier, których irytowało, że muszą optymalizować swoje produkcje na kilka różnych konfiguracji.

Zobacz także: Huawei obiecuje Androida Q na aż 17 smartfonów

Na chwilę obecną sytuacja wygląda tak, jak napisałem, jednak ciężko powiedzieć, czy w przyszłości coś się nie zmieni. Jedna, mocna wersja konsoli byłaby ideałem i zapewne poprze mnie większość graczy. Świetna decyzja, Microsofcie!

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.