Professor Layton and the Diabolical Box HD jest zremasterowaną wersją drugiej części w oryginalnej trylogii Profesor Layton: puzzle-adventure. Tytuł ten właśnie wylądował w Sklepie Play za 9,99 USD, chociaż wciąż nie jest dostępny w Polsce. Ta ulepszona wersja wnosi kilka zmian. Dostaniemy znacznie ulepszoną grafikę względem pierwowzoru, 150 dodatkowych zagadek, nowej muzyki, jak również nowych animowanych przerywników filmowych.

 Professor Layton and the Diabolical Box HD

Powyższy krótki zwiastun rozgrywki całkiem nieźle odzwierciedla to, czego możesz się spodziewać po grze. Podobnie jak w przypadku pierwszego tytułu w serii, spędzimy czas na badaniu przestępstw poprzez interakcję z mieszkańcami miast. Prowadzą one często do układanki, która wymaga rozwiązania, zanim będziemy mogli odblokować nową wskazówkę i ruszyć dalej ze swoją sprawą. Jest to więc typowa gra przygodowa. Istotnym elementem jest oczywiście przepiękna, ręcznie rysowana grafika i urzekająca historia morderstwa. Wiele zagadek może stanowić nie lada wyzwanie, co dodaje zrównoważoną warstwę złożoności do tej napędzanej historią gry. Podobnie jak jego poprzednik Professor Layton and the Diabolical Box HD to tytuł premium, co oznacza, że nie ma reklam ani zakupów w aplikacji. Wszystko dostajemy od razu w cenie tytułu.

Zobacz też: Kolejne dowody na Nintendo Switch mini – wyciekły informacje o akcesoriach

Ponieważ jest to zremasterowana wersja mobilna, można się spodziewać gry za pomocą przycisków dotykowych w trybie portretowym, chociaż w zwiastunie przedstawiona jest rozgrywka w trybie horyzontalnym. Brakuj też wsparcia dla kontrolera, mimo że tytuł ten pochodzi z konsoli. Miłym dodatkiem jest zapisywanie rozgrywki w chmurze. Dzięki temu możemy kontynuować grę na innym urządzeniu. Wygląda na to, że Level-5 jest zaangażowany w przeniesienie oryginalnej trylogii Laytona na smartfony. Pierwszą grę z tej serii otrzymaliśmy już we wrześniu 2018 roku, a dzisiejsza premiera oznacza, że jesteśmy tylko o jeden tytuł od ukończenia oryginalnej serii na Androidzie. Choć nadal nie wiadomo, czy Level-5 przyniesie Unwound Future do Sklepu Play.

Źródło: Androidpolice

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Paweł Maretycz

    Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.