MWC 2014: Dwuekranowy YotaPhone 2 z wyświetlaczem e-ink

Newsy

Yotaphone 2

Uważacie, że dzisiejsze smartfony są nudne, a w tym fragmencie rynku nastała stagnacja? Jeśli tak, to przyjrzyjcie się pomysłowi rosyjskiego startupu YotaDevices, który zdecydowanie zmieni Wasze zdanie. YotaPhone 2 posiada bardzo mocną konfigurację, jednak to, czym wyraźnie odróżnia się od standardowego urządzenia z Androidem jest fakt posiadania dwóch ekranów – AMOLED oraz e-ink, znanego z m.in. czytnika Kindle.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 

Zaprezentowany wczoraj smartfon jest drugą generacją tego urządzenia. Wydana w tamtym roku wersja nie odniosła większego sukcesu, głównie przez nieproporcjonalną cenę (20000 rubli) do możliwości. Jak twierdzi prezes YotaDevices Vlad Martynov, było to jedynie „wydanie koncepcyjne”, kolejna rewizja będzie już skierowana do szerszego grona odbiorców, a lepsze parametry i inne usprawnienia mają tylko umocnić pozycję YotaPhone 2 na rynku.

 

Yotaphone 2 back

 

Samo urządzenie wypada całkiem nieźle na tle konkurencji. Posiada 5 calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości FullHD na przodzie oraz tylni 4,7 calowy e-ink (960 x 540). W 8,9 mm grubości obudowie znajdziemy procesor Snapdragon 800 wraz z grafiką Adreno 330, 2GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej, moduł łączności LTE, NFC oraz dwa aparaty (8 MP z tyłu, 2 MP z przodu).

 

Dzięki zastosowaniu czarno-białego ekranu e-ink możliwe jest obniżenie zużywanej energii, a on sam jest wystarczający do sprawdzenia godziny, odpisania na SMSa czy innych standardowych zastosowań.

 

Yotaphone 2 front

 

Niestety urządzenie najprawdopodobniej trafi do sklepów dopiero na początku przyszłego roku. Nie znamy także sugerowanej ceny smartfona.

 

 

Źródło: wired.co.uk, engadget.com, talkandroid.com

 

 

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x