Yotaphone 2

Uważacie, że dzisiejsze smartfony są nudne, a w tym fragmencie rynku nastała stagnacja? Jeśli tak, to przyjrzyjcie się pomysłowi rosyjskiego startupu YotaDevices, który zdecydowanie zmieni Wasze zdanie. YotaPhone 2 posiada bardzo mocną konfigurację, jednak to, czym wyraźnie odróżnia się od standardowego urządzenia z Androidem jest fakt posiadania dwóch ekranów – AMOLED oraz e-ink, znanego z m.in. czytnika Kindle.

 

Zaprezentowany wczoraj smartfon jest drugą generacją tego urządzenia. Wydana w tamtym roku wersja nie odniosła większego sukcesu, głównie przez nieproporcjonalną cenę (20000 rubli) do możliwości. Jak twierdzi prezes YotaDevices Vlad Martynov, było to jedynie „wydanie koncepcyjne”, kolejna rewizja będzie już skierowana do szerszego grona odbiorców, a lepsze parametry i inne usprawnienia mają tylko umocnić pozycję YotaPhone 2 na rynku.

 

Yotaphone 2 back

 

Samo urządzenie wypada całkiem nieźle na tle konkurencji. Posiada 5 calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości FullHD na przodzie oraz tylni 4,7 calowy e-ink (960 x 540). W 8,9 mm grubości obudowie znajdziemy procesor Snapdragon 800 wraz z grafiką Adreno 330, 2GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej, moduł łączności LTE, NFC oraz dwa aparaty (8 MP z tyłu, 2 MP z przodu).

 

Dzięki zastosowaniu czarno-białego ekranu e-ink możliwe jest obniżenie zużywanej energii, a on sam jest wystarczający do sprawdzenia godziny, odpisania na SMSa czy innych standardowych zastosowań.

 

Yotaphone 2 front

 

Niestety urządzenie najprawdopodobniej trafi do sklepów dopiero na początku przyszłego roku. Nie znamy także sugerowanej ceny smartfona.

 

 

Źródło: wired.co.uk, engadget.com, talkandroid.com

 

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski