Apple dziś rano wydało oficjalne ostrzeżenie na temat możliwych problemów z baterią w MacBookach Pro. Jest to wada fabryczna i firma proponuje wymianę baterii ze względu na potencjalne ryzyko przegrzania i utratę bezpieczeństwa użytkownika.

Darmowa wymiana baterii w Macbook Pro 2015

apple MacBook

Wymiana dotyczy tylko 15-calowych MacBooków Pro z wyświetlaczami Retina z połowy 2015 roku. W komunikacie prasowym firma zaznacza, że modele te były sprzedawane głównie od września 2015 r. do lutego 2017 r. Akumulatory w tych modelach są narażone na wielokrotne i groźne przegrzewanie. Firma odradza użytkowania tych sprzętów i zaleca niezwłoczną wymianę baterii.

Zainteresowani użytkownicy mogą sprawdzić, czy ich Macbooki kwalifikują się do wymiany, sprawdzając numer seryjny w menu Apple. Wystarczy skopiować numer seryjny naszego urządzenia, wejść na stronę serwisu Apple, wkleić i wszystko będzie już jasne. Później zostaniemy odesłani do punktu naprawy i tam już zostanie podjęta decyzja czy w naszym sprzęcie jest konieczność wymiany baterii. Sam proces wymiany może zająć od tygodnia do nawet dwóch tygodni. Warto dodać, że wymiana akumulatora nie wydłuża okresu gwarancyjnego na sprzęt.

Zobacz też: Kolejny program serwisowy Apple. Nowe MacBooki ze starymi problemami.

W przypadku Apple takie akcje nie są niczym nowym lub zaskakującym. Firma udostępniła podobny program wymiany baterii w kwietniu ubiegłego roku dla 13-calowych MacBooków Pro ze względu na kwestie z nadmierną eksploatacja akumulatora. W tym miejscu trzeba pochwalić producenta za takie akcje, ponieważ jest w stanie przyznać się do błędu, aby później na własny koszt zorganizować wymianę lub naprawę urządzenia.

Źródło: techcrunch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Patryk Pala

Pasjonat technologii małej i dużej, z zamiłowania pogodynek i podróżnik. Z androidem od samego początku, przy telefonach od ponad 15 lat.