facebook-android-logo

Sony Ericsson raz za razem stawia kolejne kroczki na rynku smartfonów, i z każdym nowym projektem coraz śmielej sobie poczyna. Kolejne trafne decyzje powodują, iż szwedzkie maszynki stają się godną uwagi alternatywą dla HTC czy Samsungów.

Tym razem jednak opowiemy nie o nowym sprzęcie, a o aktualizacji oprogramowania, jakiej linia Xperii się doczeka. Zatytułowana „Facebook inside Xperia”, jak sama nazwa wskazuje, wprowadza głęboką integrację najpopularniejszego portalu społecznościowego w oprogramowanie smartfonów. Działa ona na kilku płaszczyznach:

Ogólnej – Facebookowe dodatki zostały stworzone tak, by umożliwić nam korzystanie z portalu bez włączania dedykowanej aplikacji na Androida czy logowania się na stronę. Są rozmieszczone tak, by korzystanie z nich było szybkie i intruicyjne.

Zdjęcia – Wszystkie zdjęcia zamieszczone na Twoim profilu automatycznie pojawiają się w galerii telefonu wraz z tymi, na których zostałeś oznaczony. Z tego miejsca możemy sprawdzić ile osób daną fotkę „polubiło”, przejrzeć istniejące i napisać nowe komentarze.

Książka Telefoniczna – Informacje o profilach są pobierane i łączone z kontaktami w Twojej książce. Przy danej osobie, prócz numeru telefonu, zagoszczą takie informacje jak ostatnio dodane wpisy, zdjęcia czy zainteresowania.

Odtwarzacz Muzyki – W nim zostanie zaimplementowany przycisk, który z miejsca pozwoli nam „polubić” słuchaną właśnie piosenkę.

Media Discover – Specjalna zakładka, w której znajdą się filmiki, muzyka i inne media, polecone przez Twoich znajomych na Facebooku.

Kalendarz – Do niego przeniesione zostaną dane o wydarzeniach i urodzinach.

Ekran Blokady – Nieprzeczytane powiadomienia będą się pojawiać na ekranie blokady naszej Xperii.

Te zmiany na pewno urozmaicą funkcjonalność produktów SE oraz spowodują wzrost ich wartości w oczach nastolatków, jednak nie można zapomnieć, że niektóre funkcje, w takiej czy podobnej formie, są już trochę czasu zaimplementowane w nakładce HTC Sense. Facebook Inside Xperia to raczej duży sus, który pomoże dogonić konkurencję i tylko mały krok, by wyjść delikatnie naprzód. Pytanie brzmi czy inni producenci pójdą w tę samą stronę. Oczywiście prócz ulepszeń ściśle powiązanych z Facebookiem, posiadacze szwedzkich smartfonów będą mogli cieszyć się resztą usprawnień, które wnosi Android 2.3.2, czyli polepszoną stabilnością całego systemu, lepszym działaniem WiFi, delikatnie poprawioną reakcją na dotyk i nagrywaniem filmów w HD (Xperia Arc).

Update jest gotowy do pobrania dla wolnych od operatorów modeli Arc i Play, jednocześnie producent zaznacza, że wszystkie modele wypuszczone na rynek w 2011 roku zostaną ową aktualizacją uraczone. 

źródło: phandroid 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Mynarski