Wbrew oczekiwaniom nie usłyszeliśmy niczego na temat miniaturowej wersji Switcha podczas targów E3. Mimo to wedle przecieków konsola ma się pojawić jeszcze w tym roku. Chińska firma HonSon niedawno wysłała e-mail mówiący, że prace nad akcesoriami dla Nintendo Switch Mini są w trakcie. Ich obecny wygląd opiera się na przeciekach. Wejdą one jednak do produkcji dopiero wtedy, kiedy Nintendo oficjalnie ogłosi system.

Nintendo Switch mini — akcesoria

Według wcześniejszych przecieków miniaturowego Switcha mieliśmy dostać do końca czerwca. Szczerze mówiąc, szanse na to są raczej nikłe. Zwłaszcza że Nintendo nie pokazało niczego podczas targów E3. Oczywiście, obecnie firma skupia się na swoich własnych, comiesięcznych prezentacjach zwanych Nintendo Direct. Mimo to wiele osób uważa, że prezentacja firmy podczas targów E3 była najlepszą w trakcie całej imprezy. Trudno więc zarzucić firmie traktowanie ich z obniżonym priorytetem. Wciąż jednak mamy przed sobą trzecią część czerwca, a Japończycy już nie raz nas zaskakiwali.

Zobacz też: Wiedźmin 3 trafi na Nintendo Switch – zobacz polski trailer

Przyjrzyjmy się jednak konsoli z przecieków. Osobiście nie jestem zadowolony. Liczyłem raczej na składaną konstrukcję. Z drugiej strony jednak rozumiem taką decyzję. Jej wygląd nawiązuje do starszego brata. Dodatkowo taka konstrukcja jest znacznie prostsza, więc i tańsza w wykonaniu. Jak widać, Nintendo stawia na obniżenie ceny, a nie na uczynieniu ze Switcha konsoli kieszonkowej. Potwierdza się także to, czego byliśmy pewni niemal od samego początku. Konsola stanowi jednolite urządzenie. Nie uświadczymy w niej odpinanych kontrolerów, które w znacznym stopniu podniosłyby cenę. Oznacza to także, że będzie ona sprzedawana bez stacji dokującej. Bez dodawania dodatkowego kontrolera do zestawu traciłaby ona sens. Natomiast dodawanie dodatkowego kontrolera nie ma sensu, jeśli staramy się obniżyć cenę sprzętu.

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.