Smartfony do gier jeszcze kilka lat temu wydawały się pomysłem wręcz szalonym. Mimo dość sceptycznego podejścia sporego grona osób odniosły jednak sukces. Do tej pory cechowały się one flagowymi parametrami. Okazuje się jednak, że właśnie jesteśmy świadkami narodzin nowej kategorii sprzętu. Tanich smartfonów do gier. Oczywiście wciąż kosztują znacznie więcej niż przeciętny budżetowiec. Nie zapominajmy jednak w jakim celu one powstają. Wydawałoby się, że pierwsze urządzenie z tej kategorii zostanie wyposażone w Snapdragona 730G, który został wręcz stworzony w tym celu. Okazuje się jednak, że iQOO postanowiło wybrać bardziej sprawdzone rozwiązanie, jakim jest Snapdragon 845.

iQOO Neo i Snapdragon 845

iQOO Neo Snapdragon 845

Oczywiście plotki na temat nadchodzącego smarfona od iQQO pojawiły się już wcześniej. Już w nich były informacje na temat wykorzystanego w nim układu. Teraz się jednak one potwierdziły. Oficjalne konto marki na Weibo udostępniło nowy plakat reklamujący premierę nadchodzącego smartfona. Jest na nim podana informacja, która mówi, że zastosowany procesor  to Snapdragon 845.

Zobacz też: Już wkrótce na swoim Apple Watchu będziesz mógł usunąć systemowe aplikacje

Vivo iQOO nie będzie pierwszą marką, która przedstawi w tym roku smarfon z tym układem. Pierwsza była Nokia ze swoim flagowym modelem Nokia 9 PureView. Różnica jest taka, że dla Nokii jest to flagowy model, za to dla iQOO zaledwie tańszy wariant. Pamiętajmy także, że Snapdragon 845 jest dość potężnym procesorem i poradzi sobie z wszystkim, co się mu zaserwuje. Oczywiście, z czasem okaże się niewystarczający i nastąpi to szybciej niż w przypadku Snapdragona 855. Do tego czasu jednak będziemy mieli kilka nowych generacji flagowych układów. Jeśli zaś chodzi o informacje, które wyciekły na temat smartfona, to warto wspomnieć, że będzie on miał 6,38-calowy wyświetlacz z niewielkim wcięciem, potrójny aparat, skaner linii papilarnych w wyświetlaczu. Za zasilanie zaś będzie odpowiadała bateria o pojemności 4420 mAh, którą będzie można ładować z mocą do 22,5 W.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.