Intel, HP, Microsoft i Dell łączą siły, aby sprzeciwić się proponowanym przez prezydenta Donalda Trumpa cłom na towary chińskie w wysokości 300 miliardów dolarów. Dotyczą ona także laptopów i tabletów.  Cztery firmy przedstawiły wspólne uwagi w opozycji do eskalacji taryf na towary z Chin. Stwierdziły, że praktyka byłaby zła dla przemysłu i dla konsumentów. Według Bloomberga firmy powiedziały, że taryfy mogą zostać obniżone w okresie przedszkolnym i świątecznym, kiedy to sprzedaż jest największa.

Amerykańskie firmy przeciwko podniesieniu cła

Amerykańskie firmy przeciwko podniesieniu cła

 

W oświadczeniu wydanym przez przedsiębiorców pojawił się poniższe stwierdzenie:

Nasi najbardziej wrażliwi na cenę klienci znajdą się wśród najbardziej dotkniętych kryzysem.

Najlepszym scenariuszem, jak twierdzą firmy, jest to, że konsumenci będą korzystać ze starych modeli, choć mogą nie posiadać najlepszych zabezpieczeń. Chociaż jak wiadomo, bardziej zależy im na utrzymaniu sprzedaży, a nie na bezpieczeństwie. Uwagi te pochodzą z serii publicznych przesłuchań w sprawie podniesienia cła, które rozpoczęły się 17 czerwca i potrwają do 25 czerwca.

Zobacz też: Wystarczy zdjęcie i plik dźwiękowy, aby Einstein powiedział coś głupiego

Stwierdzono także, że ceny laptopów i tabletów mogą wzrosnąć aż o 19%, jeśli podwyższone cła zostaną wprowadzone w życie. W komentarzu cztery firmy stwierdziły, że wydały 35 miliardów dolarów razem na badania i rozwój w 2017 roku. Natomiast koszty związane z cłem mogłyby zaszkodzić zarówno rozwojowi technologicznemu, jak i zmniejszyć liczbę miejsc pracy dla amerykańskich pracowników. To spowodowałoby także przeniesienie zakładów poza USA.

Źródło: Tomshardware

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.