Wbrew pozorom rynek smartwatchy ma się całkiem dobrze. Największym producentem tego typu urządzeń jest samo Apple, które jest odpowiedzialne za Apple Watcha. Sprzęt ten działa w oparciu o autorski system giganta z Cupertino, WatchOS. Już wkrótce pojawi się jego nowe wydanie, które pozwoli nam na usuwanie systemowych aplikacji. Oczywiście nie wszystkich, ale prawie.

Usuwanie systemowych aplikacji w Apple Watchu

Apple Watch aplikacje

Nie, to wcale nie jest żart. Już wkrótce możliwe będzie usuwanie systemowych aplikacji w Apple Watchu (m.in. tych ze zrzutu ekranu powyżej). Umożliwi to nowa wersja WatchOS oznaczona numerkiem 6. Zaufane źródła sugerują jednak, że będzie to możliwe już w jednej z końcowych wersji beta WatchOS 6. Usuwanie systemowych aplikacji przyda się szczególnie osobom, którym zaczyna brakować wolnego miejsca na swoim zegarku. Nie ma co ukrywać – większości domyślnych aplikacji nigdy nie używamy, przez co niepotrzebnie zajmują one miejsce,  zarówno na smartfonach jak i smartwatchach.

Zobacz także: Huawei zwróci pieniądze, jeśli aplikacje Google i Facebooka przestaną działać

Warto zaznaczyć, że oczywiście nie wszystkie systemowe aplikacje będzie można skasować. Podstaw takich jak Wiadomości czy Pomiar tętna oczywiście nie ruszmy, ale zresztą wątpię, by ktokolwiek chciał się ich pozbyć. Premiera oficjalnej wersji WatchOS 6 przewidywana jest na jesień tego roku.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.