ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Spica i Samsung Bigfoot z Android 2.0 Donut

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Newsy

Jesteśmy dopiero świeżo po premierze Samunga i7500 – pierwszego modelu tego producenta wyposażonego w Android OS, a tuż za rogiem czają się kolejne dwie słuchawki. Mowa tu o Samsung Spica oraz Bigfoot które będą dostępne już w trzecim kwartale bieżącego roku (we wrześniu).

Samsung Spica jest telefonem dla mas wyposażoną w HSDPA (900/1900 / 2100), aparat 3MPx z AutoFocusem, pamięć 100MB, WiFi, Bluetooth 2.0, GPS, akcelerometr, cyfrowy kompas oraz 3 calowy ekran o rozdzielczości WQVGA  (jak w Era G1) LCD. To wszystko zaledwie o wymiarach 111.5 x 52.6 x 12.9 mm.

Jeśli chodzi o Bigfoot ma on identyczną specyfikację jak jego brat, jednak różni je pełna fizyczna klawiatura QWERTY oraz wymiary. Jak każdy tego typu slider Bigfoot jest grubszy i jego dokładne wymiary wynoszą 115.7 × 53 x 16.3 mm.

Co jest niewątpliwie ewenementem oba modele będą pracowały na systemie operacyjny Android 2.0 Donut. (Donut (z ang. pączek) to nazwa kodowa nowej wersji Androida, ostatnio mieliśmy doczenienia z Cupcake (z ang. babeczka)

Prezentacja Samsunga Spica zgodnym z powyższym opisem w porównaniu do Bigfoot jest niemalże pewna. O 'Wielkiej Stopie’ jednak krąży sporo plotek; na początku pojawiła się, iż będzie on modelem HTC, następnie Motoroli, a ostatnio także i Samsunga. Jak pisaliśmy niedawno ma on być następcą G1 (G1 v2) w T-Mobile dlatego najbardziej prawdopodobną informacją mogła wydawać się pierwsza. Jednak nie wiemy do tej pory niczego o sliderze HTC z Androidem w tym roku poza rozsuwaną wersją HTC Magic (Memphis) której okres prezentacji również przypada ten czas.

Skomentuj na Polskim Android Forum

Sprawdź najnowsze wpisy