sony smarteyeglass

 

Stosunkowo szybko komputery zostały zminiaturyzowane do smartfonów, a już niedługo może to czekać nawet zegarki. Jednak mamy od groma filmów pokazujących, że potężna jednostka obliczeniowa idealnie może sprawdzić się w okularach. Tak samo pomyślało Google tworząc swoje inteligentne okulary, ale konkurencja nie chce być gorsza.

 

Wiele mówi się, że Samsung planuje swoją wersję Google Glass, ale to jednak Sony wychodzi na przeciw firmie z Mountain View i już na drugich z kolei targach prezentuje gawiedzi SmartEyeglass. Na Consumer Electronics Show, na początku stycznia, zgromadzeni mogli poznać właśnie to sprytne urządzenie, które ma ułatwić życie ludziom, a na obecnie trwających targach Mobile World Congress można było ujrzeć ulepszony koncept. Tak wygląda film promocyjny Sony SmartEyeglass:

 

 

Całość obecnie współpracuje ze specjalną aplikacją dedykowaną smartfonom z systemem Android. Obecnie ciężko jest powiedzieć cokolwiek więcej na temat samego projektu, gdyż producent stara się zachować jak najwięcej tajemnic przed premierą. Kiedy ta nastąpi? W Barcelonie zostało powiedziane, że wkrótce zostaną podane informacje dotyczące rozwoju SmartEyeglass. Obecnie możemy jedynie popatrzeć na prototyp na przeróżnych tego typu targach.

 

 

źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.