YouTube teoretycznie nie ma sobie równych, a podobno Google wciąż nie jest w stanie odpowiednio go zmonetyzować. W ciągu ostatniego roku ten serwis przeszedł wiele mniej lub bardziej kluczowych zmian i kolejna jest właśnie testowana. Tym razem autorzy aplikacji mobilnej postanowili na nowo sprawdzić system komentarzy. Dla mnie często jest to sekcja, której po prostu trzeba się wystrzegać i bardzo możliwe, że dlatego Amerykanie postanowili ją wydzielić.

System komentarzy na YouTube to teraz osobna sekcja

system komentarzy youtube

Oczywiście YouTube to serwis społecznościowy, więc bez komentarzy byłby on bez sensu. Google niejako chce konkurować nim z Twitchem, więc tym bardziej stanowią one nieodzowną część — szczególnie w trakcie transmisji na żywo. Ok, więc przejdźmy do tego, co ma się zmienić. Dotychczas chcąc dotrzeć do komentarzy w filmach – tych tradycyjnych – należało przewinąć kilka ekranów, aby do nich dotrzeć. Teraz YouTube planuje stworzyć dedykowany przycisk tuż pod obszarem z nagraniem, aby bezpośrednio otworzyć dedykowaną sekcję z komentarzami. Zmiana tak prosta, a jakże użyteczna. Pokazuje również ona, że trzy kluczowe kwestie działalności na YouTube są tuż obok siebie — zostaw lajka i komentarz. Innymi słowy, ta drobnostka dodatkowo wpływa na ułatwienie wprowadzania kluczowych interakcji oglądających.

Zobacz też: Android na Nintendo Switch to przerost formy nad treścią?

Na razie powyższa nowość jest w trakcie testów, które nie mają terminu końcowego. Przynajmniej w oficjalnych materiałach. Niemniej użytkownicy, którzy mogą sprawdzić tę nowość, nie narzekają na jej działanie, więc naturalnym wydaje się, że lada moment dotrze ona do szerszej grupy odbiorców. Obecnie wiemy, że nowa sekcja komentarzy na YouTube jest dostępna w Indiach, ale być może ktoś z Was już zauważył ją u siebie? W końcu Polska stała się bardziej istotna w tej materii dla Google, odkąd w naszym kraju jest dostępne YouTube Music i YouTube Premium. Podzielcie się w komentarzach, co sądzicie o takim rozwoju tego programu.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.