google stadia wzloty i upadki gamingu

Nowa Nvidia Shield TV właśnie zyskuje w moich oczach – Google Stadia to podstawa

Newsy

Niedawno informowałem Was o tym, że w drodze jest nowa wersja Nvidii Shield TV. Obecna wersja konsoli być może nie jest niesamowicie popularna w Polsce, a szkoda, bo to naprawdę ciekawy produkt. Jednak obecnie granie na Androidzie, a tym bardziej Android TV wydaje się obce. Mało kto wie, że Nvidia ma swój zasób ekskluzywnych tytułów, znanych z innych platform, choć oczywiście starszych. Coś na wzór odświeżanych gier na Nintendo Switch. Jednak Shield TV, a właściwie jego nowa wersja może być podstawą pod platformę Stadia, a to oznacza, że Nvidia i Google szykują coś jeszcze ciekawszego.

Nvidia Shield TV flagowym produktem pod platformę Stadia od Google

nvidia geforce now shield

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

To, co ma się przede wszystkim zmienić w omawianej konsoli to układ obliczeniowy. Najnowsze informacje zdradzają, że to nadal będzie ta sama jednostka, ale z podkręconymi możliwościami. Wiemy już, że wersja Android TV będzie bazować na Androidzie Pie, co stanowi kolejne ulepszenie, ale nikt nie wyklucza, że poprzednik też dostanie odpowiednią aktualizację. Jednak teraz najciekawszą nowością ma być fakt, że nowa wersja Nvidia Shield TV ma stanowić flagową propozycję do gier na platformie Google Stadia. Mimo że Nvidia stale rozwija swoje konkurenta dla tej usługi, oferuje też Geforce NOW, to ta informacja sprawia, że na pewno więcej osób zainteresuje się omawianą konsolą.

Zobacz też: Xiaomi poznaje, czym jest lista aplikacji i skróty do nich.

Gra w chmurze to niewątpliwie rewolucja, do której wiele osób podchodzi bardzo pozytywnie lub z pewnymi zastrzeżeniami. Oczywiście nie może być samych zalet w takim rozwiązaniu, więc też są obawy o opóźnienia. Niemniej wszystko wyjdzie na wierzch już jesienią, kiedy pierwsze kraje otrzymają dostęp do platformy Google. Sama konsola Nvidii powinna lada moment zostać zaprezentowana i miejmy nadzieję, że również w Polsce będzie ona oferowana.

 

Źródło: thedigitalfix


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x