Wyścig na szybkość ładowania dopiero się rozpoczyna, a już mamy niesamowite doniesienia z Chin. Vivo zapowiada ładowarkę o mocy 120 W. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku otrzymaliśmy szybkie ładowanie WarpCharge od OnePlus wynoszące 30 W. Inny chiński producent, Huawei stosuje w swoich flagowcach ładowanie o mocy 40 W, natomiast Oppo Find X było pierwszym urządzeniem oferującym ładowanie SuperVOOC Flash Charge o mocy 50 W.

Ładowanie do pełna w mniej niż 15 minut!

flash charge 120W vivo

Chińska firma Vivo ogłosiła dziś plany zdominowania pojedynku na szybkość ładowania smartfonów. Producent zapowiedział wprowadzenie nowej technologi ładowania Super FlashCharge 120 W. Taki wynik zdecydowanie przewyższa dotychczas znane nam metody ładowania. Tak, wartość mocy ładowarki jest poprawna, ale wydaje się bardzo abstrakcyjna. Według oficjalnych informacji ładowarka może uzupełnić 50% baterii o pojemności 4000 mAh w 5 minut! Aby naładować urządzenie do pełna, będzie potrzebować zaledwie 13 minut!

Zobacz też: Szybkie ładowanie w Galaxy Note10 to świetna telenowela od Samsunga.

Producent smartfonów przygotowuje się z prezentacją produktu na MWC Szanghaj 2019, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że Vivo zaprezentuje technologię wraz ze swoim smartfonem obsługującym 5G. Do tej pory widzieliśmy tylko modyfikację istniejącego urządzenia pod nowe standardy szybkich sieci.

Szybkość ładowania 120 W może brzmieć interesująco tylko w teorii, ponieważ wprowadzenie jej do powszechnego użytku może zająć jednak producentowi sporo czasu. Ultraszybkie ładowanie generuje zwykle bardzo dużo ciepła, co utrudnia dopasowanie się do ograniczeń termicznych współczesnego smartfona. Warto wspomnieć o Xiaomi, całkiem nie dawno prezentowało możliwości ładowarki o mocy 100 W. Możliwe, że faktycznie jesteśmy o krok od przełomu w kwestii szybkości ładowania naszych urządzeń.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Patryk Pala

Pasjonat technologii małej i dużej, z zamiłowania pogodynek i podróżnik. Z androidem od samego początku, przy telefonach od ponad 15 lat.